Výhra Spartaka Myjava B v Rakúsku

25.07.2022

V nedeľu 24. júla 2022 vycestovali hráči B-tímu Spartaka Myjava na ďalší prípravný zápas v letnej prestávke do Rakúska. Tu si zmerali sily s domácim tímom ASV Hohenau.

Ten pôsobí v 5. rakúskej lige a išlo o v poradí tretí prípravný duel myjavského béčka pred štartom nového ročníka 6. ligy ZsFZ. Zápas na kvalitnom ihrisku začal vo vysokom tempe a s množstvom pekných kombinácii na oboch stranách. Prvú veľkú gólovú príležitosť si Myjavčania vypracovali v 33. minúte po rýchlom brejku Copka s Tancíkom. Do zakončenia sa dostal Liška, no strieľal len do rukavíc domáceho brankára. Vzápätí preveril gólmanove reflexy Tancík. Skóre sa napokon menilo v 43. minúte, keď hlavičkou rozvlnil sito Copko. Hohenau - Myjava 0 : 1.

V druhom polčase dal tréner šancu zahrať si všetkým hráčom zo striedačky a zápas pokračoval vyrovnaným výkonom oboch tímov. Súperi predvádzali slušný futbal, bojovali, ale ďalšie góly už nepridali. Po záverečnom hvizde si tak spartakovci pripísali na konto ďalšie víťazstvo v príprave.

ASV Hohenau - Spartak Myjava B 0 : 1 (0 : 1)

• zostava Spartaka Myjava: Odráška, Dubovský, Brezina, Kodaj, Mareš L., Tomka, Šarudi, Gálik, Tancík, Liška, Copko
  • náhradníci: Sraga, Jankovič, Halabrin J., Mareček, Jankových
  • gól: 43. Copko

zdroj a foto: J. Zmeko