Výsledky mládeže a žien Spartaka Myjava z 12. a 13. týždňa 2022

08.04.2022

Prípravky, žiacke, dorastenecké a ženské tímy Spartaka Myjava odohrali počas uplynulých dvoch týždňov viac ako desiatku zápasov a dva turnaje. K záveru dospela aj Zimná liga, ktorá vyvrcholila odovzdávaním cien malým futbalistom a futbalistkám na myjavskom ihrisku s umelou trávou.

sobota 26. 3. 2022

• ženy

Spartak Myjava - MFK Ružomberok 8 : 0

zostava Spartaka Myjava: Čermáková, Pirťanová, Kršiaková, Nárožná, Honková, Glatzová, Panáková, Neveďalová, Vredíková, Bogorová, Retkesová

striedali: Hucovičová, Boorová, Matušicová, Chlepková, Valiková

góly za Myjavu: Bogorová 4,Panáková 2, Vredíková, vlastný gól

• starší žiaci U15

Spartak Myjava - FC Hlohovec 0 : 1

zostava Spartaka Myjava: Dolinek, Šturdík, Kulíšek, Kováč, Halenár, Batka, Jozefák, Bartoš, Vaňa, Nešťák, Ševčík

striedali: Vdoviak, Gába, Václavek, Ingr, Valachy

• mladší žiaci U13

Spartak Myjava - FC Hlohovec 0 : 3

zostava Spartaka Myjava: N. Černák, S. Gálik, M. Pochylý, M. Fridrišek, Ch. Jamrich, S. Sivák, M. Smolík, M. Pagáčik, Klimek, F.  Liška, M. Šulc, M. Gocholeichvili, O. Eliáš, F. Rusnák

Miroslav Manák, tréner Spartaka Myjava: "Naše ďalšie stretnutie sme odohrali znova na domácom ihrisku v Turej Lúke proti dobrému súperovi z Hlohovca, ktorý sa nachádza na štvrtom mieste v tabuľke. Pomerne vyrovnaný zápas rozhodli maličkosti a naše chyby, ktoré dokázal súper potrestať. Obidvom družstvám robil problém ťažký terén, na ktorom bola snaha o nejakú kombináciu dosť náročná. Takže zápas bol viac-menej o bojovnosti a súbojoch. Chalanov treba určite pochváliť za snahu a ochotu behať jeden za druhého."

• prípravka dievčat

Turnaj Domino Bratislava

nedeľa 27. 3. 2022

• starší dorast U19

Spartak Myjava - Lokomotíva Trnava 0 : 0

zostava Spartaka Myjava: Opálek - Macháčik, Mišík, Prelec, Vávra, Plaskoň, Mareček P., Mareček Š, Gulán, Halabrín, Šimek

striedali: Jankovič, Durec, Benian, Kadlečík, Havlík

Dalibor Dubovský, tréner Spartaka Myjava: "Priemerný zápas, ktorý sa skončil spravodlivou remízou. U oboch mužstiev na katastrofálnom ihrisku prevládala bojovnosť nad futbalovosťou. Hráčom viazla kombinácia, odskakovala im lopta od kopačiek a kazilo sa dosť jednoduchých prihrávok. V zakončení sme boli o niečo aktívnejší my, no naša koncovka bola slabá. V závere nás podržal brankár Opálek, ktorý chytil dve príležitosti hostí. Strata dvoch bodov nás mrzí, no v zápase sa ukázala absencia našich útočníkov (Kravárik a Hegyi), bez ktorých sa presadzujeme v útočnej fáze veľmi ťažko. Taktiež nás mrzí zranenie Vávru, ktorý podával v poslednom období kvalitné výkony."

• mladší dorast U17

zostava Spartaka Myjava: Hodúl - Figura, Parči, Galbavý, Jozefák, Pešta, Horniaček, Miča, Michalec, Jankovič, Durec

Ján Duga, tréner Spartaka Myjava: "Od úvodu sme začali aktívne a vytvorili sme si už v 2 minúte šancu, keď Horniaček zakončoval zo 16 metrov, ale nastrelil len súperovho obrancu. Po našom úvodnom tlaku sa hra postupne vyrovnala a útoky sa striedali na oboch stranách. Najväčšiu šancu zápasu sme mali my v 16 minúte, keď Horniaček zachytil rozohrávku súpera a vysunul Peštu, ktorý bežal sám na brankára. Pri samostatnom nájazde sa Pešta pokúšal obstreliť brankára, ktorý mu ale strelu vyrazil. Súper dokázal ohroziť našu bránu len zo štandardných situácii. Z jednej takej situácie v 26 minúte po rohovom kope súper nastrelil brvno. Po tejto situácii sa už nič na oboch stranách nestalo a išlo sa do kabín za nerozhodného stavu. Druhý polčas sa odvíjal medzi šestnástkami, pričom mal súper mierne viac z hry. V 58 minúte sa súper po krídelnej akcii po pravej strane dostal do zakončenia, ale brankár Hodúl strelu chytil. V 70 minúte Hodúl podržal mužstvo, keď chytil samostatný nájazd súpera. Výraznejšiu šancu sme si cez druhý polčas nevypracovali a do konca zápasu sa už nič nastalo. Pozorným výkonom sme uhrali s kvalitným súperom remízu, s čím môžeme byt spokojný."

• Zimná Liga - prípravky U10, U9, U8, WU 9, WU11

V nedeľu 27. marca 2022 sa v krásnom slnečnom počasí na umelej tráve Spartaka Myjava uskutočnil posledný turnaj tohtoročnej edície Zimnej ligy. Zúčastnili sa na ňom všetky družstvá, ktoré sa počas mesiacov december až marec zúčastňovali turnaja v športovej hale každý víkend a zmerali si sily medzi sebou v dvoch kategóriách - U9 a U11. Boli to družstvá Spartak Myjava U8, U9, U10 a U11, dievčatá Spartaka Myjava WU11 a WU9, Brezová pod Bradlom U9 a U11, Sobotište U9 a U11, Vrbovce U9 a U11, Stará Turá U9 a U11 a napokon Krajné U9 a U11. Spolu išlo o 16 mužstiev. Tie odohrali spolu 192 zápasov a do turnaja sa zapojilo 200 detí. Víťaz vyhlásený nebol, pretože hlavnou myšlienkou podujatia nebolo nájsť toho najlepšieho, ale schuti si zahrať futbal, motivovať tých najmenších k pohybu a športovaniu a z pohľadu klubu Spartak Myjava snažiť sa pomôcť okolitým obciam s prípravou počas zimy. Týmto spôsobom organizátori zabezpečili všetkým tímom dostatočný počet zápasov. Vďaka za realizáciu Zimnej ligy patrí všetkým zúčastneným hráčom, dobrovoľníkom a takisto aj trénerom z ostatných klubov, ktorí sa spolupodieľali na organizácii a perfektnom fungovaní celého turnaja a viedli tímy v zápasoch s voľnejšími pravidlami. Veľmi nás mrzí, že vzhľadom na pandemické opatrenia sa rodičia a fanúšikovia nemohli zúčastňovať turnaja v hľadisku. S výnimkou záveru, kde zápasom dodávali potrebnú atmosféru. Aj im patrí vďaka za pochopenie a rešpektovanie rozhodnutí, ktoré neboli vždy jednoduché.
    Na záver dostali všetky deti medaile rovnako, či už vyhrali alebo prehrali, strelili viac alebo menej gólov, tiež malé sladkosti a suveníry od klubu. Ako pamiatku na záver si spravili spoločnú fotografiu a s úsmevom na tvári odchádzali z turnaja domov.
    Na záver v mene klubu ďakujeme za pomoc a podporu Ivetke Neveďalovej, mestu Myjava a spoločnosti NADRESS za pomoc pri organizovaní tohto skúšobného, a veríme, že nie posledného, projektu v tejto vekovej kategórii.

štvrtok 31. 3. 2022

• dorastenky WU19

FK Senica - Spartak Myjava 0 : 14

zostava Spartaka Myjava: Čermáková, Horváthová, Kršiaková, Matušicová, Glatzová, Valíková, Nárožná, Durcová, Retkesová, Kramlíková, Beňušová

góly za Myjavu: Retkesová 6, Matušicová 3, Kramlíková 2, Nárožná, Glatzová, Horváthová

• žiačky WU15

FK Senica - Spartak Myjava 1 : 4

zostava Spartaka Myjava: Podmajerská, Durišová, Škodová, Lukačovičová, Mrázová, Kissová, Vičanová, Cingelová, Pražienková, Pomajbová, Kusá, Ožvoldíková

góly za Myjavu: Pomajbová, Kusá, Kissová, Škodová

piatok 1. 4. 2022

• ženy

FC Union Nové Známky - Spartak Myjava - odložené pre ochorenie domácich. Náhradný termín je 29. 4. 2022.

Inter Bratislava - Spartak Myjava 2 : 0

zostava Spartaka Myjava: Opálek - Macháčik, Mišík, Halabrín, Gulán, Kravárik, Benian, Šimek, Hegyi, Mareček P., Mareček Š.

striedali: Jankovič, Durec

Dalibor Dubovský, tréner Spartaka Myjava: "Nadpriemerný zápas, v ktorom obe mužstvá predviedli kvalitný výkon. Úvod patril domácim, no z počiatočného tlaku nevyťažili nič. Postupne sa hra vyrovnala a prvú veľkú príležitosť mal Šimon Mareček, no trafil konštrukciu brány. Ďalšiu príležitosť mali Gulán a Kravárik, no mierili nepresne. Ďalšiu tutovku mal Kravárik, ale opäť zaváhal. Domáci išli do vedenia po prísne nariadenom pokutovom kope, ktorý so šťastím premenil domáci hráč. Druhý polčas sme sa snažili o vyrovnanie, no dve obrovské príležitosti, ktoré mali Gulán a Hegyi, sme nevyužili. Obaja netrafili odkrytú bránu domácich z hranice štyroch metrov! Po dobre zahratej štandardnej situácii mohol vyrovnať Kravárik, ale brankár domácich zachránil. Po našich nepremenených tutovkách sme inkasovali po druhýkrát. V závere sme si ešte vytvorili mierny tlak, no bez gólového zakončenia. Škoda, pretože tu sme si prehrať nezaslúžili, podali sme kvalitný výkon, ale v ofenzíve sme neboli efektívni a v defenzíve sme urobili dve chyby, ktoré domáci dokázali využiť."

Inter Bratislava - Spartak Myjava 6 : 1

zostava Spartaka Myjava: Hodúl - Figura, Parči, Galbavý, Jozefák, Horniaček, Miča, Jankovič, Durec, Plaskoň, Michalec

striedali: Pešta

gól za Myjavu: Jankovič

Ján Duga, tréner Spartaka Myjava: "Od úvodu bol súper aktívnejší a vytvoril si tlak. Z úvodného tlaku súper vyťažil prvý gól v 6. minúte kombináciou stredom ihriska, pričom samostatný nájazd útočník Interu premenil. Po inkasovanom góle sme súpera dobrou defenzívou držali na dištanc od našej brány do 22 minúty, keď súper opäť kombináciou stredom ihriska premenil samostatný nájazd na 2 : 0. Súperovu bránu sme ohrozovali sporadicky bez výraznejšej šance. V 30. minúte pri nakopnutej lopte za obranu náš brankár vystúpil a pri snahe loptu odkopnúť, fauloval atakujúceho útočníka Interu. A dostal červenú kartu. Od tohto momentu sme zápas dohrávali desiati. Do polčasu sa už skóre nemenilo. Druhý polčas súper pokračoval v aktívnej hre. Skóre sa zvyšovalo po prísne odpískanej penalte, ktorú súper premenil v 49 minúte na 3 : 0, po krídelnej akcii po ľavej strane a zakončení z jedenástich metrov v 55 minúte na 4 : 0 a v 61. minúte po krídelnej akcii z pravej strany na 5 : 0. Aj pri nepriaznivom stave sme sa pri každom zisku lopty snažili hrať dopredu. Samostatný nájazd na brankára v 67 minúte Durec nepremenil. V 68 minúte Miča nastrelil z 20 metrov brvno. Čestný gól sme vsietili v 77 minúte po krídelnej akcii, keď Plaskoň centroval a Jankovič na zadnej žrdi zakončoval do protipohybu brankára. Inter - Myjava 5 : 1. Z rozohrávky súper hneď odpovedal gólom, keď po strele zo šestnástky drážkou uzavrel skóre zápasu na 6 : 1. Skorigovať stav zápasu sme mohli ešte v 80 minúte, ale nariadenú penaltu Horniaček nepremenil. V tomto zápase súper potvrdil svoje postavenie v tabuľke, keď sa prezentoval ako veľmi dobre kombinujúce mužstvo s veľmi kvalitnými hráčmi na každej pozícii. Pri hre s desiatimi hráčmi sme to mali veľmi ťažké, pričom ma mrzí vylúčenie nášho brankára Hodúla. Super zvíťazil zaslúžene."

Spartak Myjava - FC Slovan Nitra/Chrenová 5 : 0

zostava Spartaka Myjava: Dolinek, Sládek, Kováč, Kulíšek, Šturdík, Batka, Bartoš, Valachy, Jozefák, Nešťák, Ševčík

striedali: Vdoviak, Gába, Halenár, Sládek J.

Volodymir Vasylyev, tréner Spartaka Myjava: "Chceli sme hrať útočný futbal s vysokým postavením, získavať lopty blízko súperovej brány, z toho si vytvoriť šance, streliť nejaké góly a samozrejme získať prvé 3 body v domácom prostredí. V prvom polčase sme udávali tempo hry a nedovolili sme prejsť súperovi na našu polovicu ihriska. Využili sme pressing po strate lopty v obrannej zóne súpera a náš zámer vytvoriť si šance a dať góly vyšiel. Do kabín sme išli za stavu 3 : 0. Druhý polčas sme si v hlavách uložili, že je stav 0 : 0 a išli sme naplno na každej pozícií. Dominovali sme na ihrisku celý zápas a mali sme úspech, keď sme zvíťazili v domácom prostredí. Áno, s výsledkom 5 : 0 sme spokojní, ale máme ešte na čom pracovať, aby sme sa zlepšovali v každom zápase . Ďakujem ako vždy za podporu rodičom a fanúšikom."

Spartak Myjava - FC Slovan Nitra/Chrenová 3 : 1

zostava Spartaka Myjava: N. Černák, M. Pagáčik, T. Klimek, S. Sivák, M. Fridríšek , T. Vojtek, M. Pochylý, Ch. Jamrich, M. Šulc, M. Gocholeichvilli, O. Eliáš, T. Jandik, S. Galik, M. Smolík, S. Sivák, F. Rusnák

Miroslav Manák, tréner Spartaka Myjava: "Náš ďalší zápas sme odohrali proti súperovi, ktorý bol v tabuľke o jednu priečku nad nami a mal o tri body viac. Takže sme čakali vyrovnaný zápas, čo sa aj potvrdilo. Úvod sa podaril lepšie chalanom z Nitry, keď dokázali využiť našu nepozornosť a už v 3. minúte nám dali gól. Hra v poli bola pomerne vyrovnaná, nám sa darilo dostávať častejšie do šancí a dve z nich sme aj v prvom polčase dokázali využiť. Úspešnými strelcami boli Fridríšek a Pochylý. Chalani sa snažili napádať rozohrávku súpera a donútiť ich k chybám, čo sa nám aj darilo a jednu z nich pred koncom zápasu využil znova aktívny Pochylý. Celé mužstvo si zaslúži pochvalu za bojovnosť, ochotu bojovať jeden za druhého a za prístup k zápasu."

zdroj: E. Laco