Výsledky mládeže a žien Spartaka Myjava z 15. a 16. týždňa 2022

26.04.2022

Až dvadsať súťažných stretnutí odohrali ženské a mládežnícke tímy Spartaka Myjava v uplynulých dvoch týždňoch. Darilo sa v nich najmä našim ženám, ktoré si na domácej tráve dokázali poradiť s bratislavským Slovanom i družstvom Žiliny.

streda 13. 4. 2022

• dorastenky WU19

Spartak Myjava - Spartak Trnava 4 : 0

zostava Spartaka Myjava: Čermáková, Horváthová, Matušicová, Glatzová, Nárožná, Durcová, Kramlíková, Vredíková, Sluková, Retkesová, Kršiaková, striedali: Beňušová, Valiková, Dugová

ČFK Nitra - Spartak Myjava 1 : 2

zostava Spartaka Myjava: Opálek - Macháčik, Halabrín, Kravárik, Mareček P., Benian, Šimek, Hegyi, Kadlečík, Mareček Š., Havlík, striedali: Durec, Jankovič, Mišík

góly za Myjavu: Kravárik, Hegyi

Dalibor Dubovský, tréner Spartaka Myjava: "Úvod zápasu patril domácim, ktorí nás dostali pod tlak. Dlhými nakopávanými loptami do pokutového územia sa snažili využiť svojich fyzicky zdatnejších útočníkov. Naša defenzíva až na malé zaváhania odolávala bez výraznejších chýb. Postupne sa hra vyrovnala a začali sme byť nebezpeční v útočnej fáze i my. Prvý gól sme inkasovali po nedôraznom bránení hráčov domácich, keď sa dokázali presadiť v našom pokutovom území. Paradoxne nás inkasovaný gól nakopol a o pár minút sme vyrovnali Kravárikom po krídelnej akcii a prihrávke Šimeka. Do polčasu sme strelili i druhý gól, keď sa pekne uvoľnil v pokutovom území Hegyi a nekompromisne zavesil pod brvno domácej brány. Druhý polčas sa snažili domáci vyrovnať, vytvorili si niekoľko dobrých streleckých príležitostí, no v koncovke zlyhali. Naopak, my sme pozorne bránili a snažili sa o rýchle protiútoky. Obrovské príležitosti na našej strane mali Kravárik a Hegyi, no nemali šťastie v koncovke. V nervóznom závere zápasu, ktorému prispela i rozhodcovská trojica, sme tlak domácich ustáli a zaslúžene sme si pripísali dôležité víťazstvo. Chlapcov treba za predvedený výkon, bojovnosť a nasadenie pochváliť.´"

• mladší dorast U17

ČFK Nitra - Spartak Myjava 0 : 1

zostava Spartaka Myjava: Hodúl - Parči, Miča, Michalec, Horniaček, Figura, Plaskoň, Jozefák, Durec, Galbavý, Pešta, striedali: Jankovič

góly za Myjavu: Plaskoň

Ján Duga, tréner Spartaka Myjava: "Zápas sa odohrával na prírodnej tráve, ktorá nebola najlepšej kvality. Úvod zápasu patril domácim a vytvorili si tlak. Z neho si však súper nevypracoval šance, ale hrozil len zo štandardných situácii, ktoré sme dokázali odvrátiť. Postupom času sa hra vyrovnala. K záveru polčasu Miča z rohového kopu nastrelil brvno súperovej brány, čo bola najväčšia šanca prvého polčasu. Do polčasu už gól nepadol. Druhý polčas sme pozorne bránili a spresnili sme kombinácie rýchlych protiútokov. Z jedného takého sme dali v 61. minúte po prihrávke Durca a samostatného nájazdu Plaskoňa gól. Po strelenom góle bol zápas ešte nervóznejší, k čomu prispieval aj rozhodca. Naďalej sme boli nebezpeční pre súperovu bránu, keď samostatný nájazd na brankára nepremenil Michalec. Naše víťazstvo bolo zaslúžené."

sobota 16. 4. 2022

• starší žiaci U15

Spartak Myjava - OFK Trebatice 1 : 2

zostava Spartaka Myjava: Sládek J., Šturdík, Sládek Š, Kováč, Sládek F., Batka, Sluková, Valachy, Nešťák, Kramlíková, Jozefák, striedali: Bartoš, Kulíšek, Novák, Váňa

góly za Myjavu: Nešťák

Volodymir Vasylyev, tréner Spartaka Myjava: "Na začiatku zápasu sme hneď dostali budíček, keď pri zlej komunikácii v obrane sme inkasovali gól už v prvej minúte zápasu. Na hráčoch bolo vidieť, že chcú vyrovnať a otočiť stav zápasu vo svoj prospech. Súpera sme vysoko napádali a boli dominantní a nepustili sme súpera na svoju polovicu ihriska. Už v 9. minúte zápasu sa do gólovej šance dostal náš hráč Nešťák  a poslal prudkú strelu do siete súpera na 1 : 1. Stále sme pokračovali vo svojom tempe a rýchlym prechodom z obrany do útoku. Bohužiaľ, na konci prvého polčasu po individuálnej chybe lopta skončila v našej sieti a súper išiel do vedenia 1 : 2. V druhom polčase sme boli nabudení a chceli sme ten zápas vyhrať a získať pre nás dôležité 3 body. Bohužiaľ, vo viacerých prípadoch nám chýbalo zakončenie útoku a presnosť. Zápas sa skončil víťazstvom súpera. Celý zápas sme boli lepším mužstvom na ihrisku, mrzí nás tá prehra, ale na chybách sa učíme. Máme ešte dosť zápasov, v ktorých sa stále budeme zlepšovať. Herne sme spravili obrovský pokrok za taký krátky čas, vieme, s čím máme pracovať. Ďakujem hráčom za zápas a rodičom za podporu."

• mladší žiaci U13

Spartak Myjava - OFK Trebatice 1 : 0

zostava Spartaka Myjava: M. Pagáčik, T. Klimek, S. Sivák, M. Fridríšek , T. Vojtek, M. Pochylý, Ch. Jamrich, M. Gocholeichvilli, O. Eliáš, S. Galik, S. Suvák, F. Rusnák, F. Liška, A. Poriadkov, R. Saglinbeny, Liška

gól za Myjavu: Pochylý

Miroslav Manák, tréner Spartaka Myjava: "Na zápas s Trebaticami sme sa celý týždeň dobre pripravovali. Súper sa nachádza v tabuľke o dve priečky nad nami, a tak sme čakali vyrovnané stretnutie, čo sa aj potvrdilo. Hneď na začiatku zápasu sa nám podarilo po dobrom napádaní Fridríška donútiť súpera k chybe a pre Pochylého už nebol problém doraziť loptu do brány. My sme sa snažili robiť rozohrávku od našej polovice ihriska a potom dostávať našich krídelníkov do rýchlych brejkov, čo sa nám celkom aj darilo, no chýbala finálna fáza. Myslím si, že sme boli v tomto zápase lepší a súpera sme našou dobrou defenzívou nepustili do väčšej šance. Chalani bojovali od prvej do poslednej minúty a za výkon si zaslúžia pochvalu."

• ženy

Spartak Myjava - ŠK Slovan Bratislava 1 : 0

zostava Spartaka Myjava: Čermáková - Pirťanová, Kršiaková, Horváthová, Honková - Glatzová, Neveďalová, Panáková - Retkesová, Vredíková, Bogorová, striedali: Hucovičová, Nárožná, Boorová, Chlepková

gól za Myjavu: Bogorová

nedeľa 17. 4. 2022

• prípravka U11

Spartak Myjava - FK TEMPO Partizánske 1 : 8

zostava Spartaka Myjava: Kohút, Volár, Tchavtchanidze, Gálik, Štefík, Černák, Sadloň, Madluška, Ružička, Jurkovič, Jánoš, Skarpíšek, Vávra

gól za Myjavu: Sadloň

• prípravka U10

Spartak Myjava - FK TEMPO Partizánske 2 : 7

zostava Spartaka Myjava: Roháček, Nemčic, Kosík, Foltín, Vojtek, Holčík, Šeba, Geleta, Zeman, Saukulič

góly za Myjavu: Kosík 2

• prípravka U9

Spartak Myjava - FK TEMPO Partizánske 2 : 4

zostava Spartaka Myjava: Gába, Vachula, Jankovec, Pagáčik, Beňuš, Nemček, Filip, Petrášová, Bilčík Duga, Galandák, Kuba, Brušková

góly za Myjavu: Pagáčik, Petrášová

utorok 19. 4. 2022

• ženy

Spartak Myjava - MŠK Žilina 2 : 1

zostava Spartaka Myjava: Bažíková - Pirťanová, Kršiaková, Horváthová, Honková - Glatzová, Neveďalová, Nárožná - Retkesová, Boorová, Bogorová, striedali: Hucovičová, Panáková

góly za Myjavu: Neveďalová, Bogorová

sobota 23. 4. 2022

Spartak Myjava - MŠK Žilina 11 : 0

zostava Spartaka Myjava: Čermáková, Horváthová, Pomajbová, Matušicová, Glatzová, Nárožná, Durcová, Kramlíková, Sluková, Retkesová, Kršiaková, striedali: Beňušová, Valiková, Dugová

góly za Myjavu: Kramlíková 5, Sluková 3, Retkesová 2, Nárožná

Spartak Myjava - MŠK Žilina 0 : 3

zostava Spartaka Myjava: Podmajerská, Škodová, Lukačovičová, Mrázová, Kissová, Kubicová, Ostrenková, Pomajbová, Vičanová, Kusá, Pražienková, Cingelová, Durišová, Ožvoldíková

SDM Domino Bratislava - Spartak Myjava 2 : 0

zostava Spartaka Myjava: Opálek - Macháčik, Mišík, Gulán, Halabrín, Kravárik, Mareček P., Benian, Hegyi, Kadlečík, Mareček Š., striedali: Durec, Jankovič, Šimek

Dalibor Dubovský, tréner Spartaka Myjava: "V tomto zápase sme neboli horším mužstvom, no doplatili sme na streleckú nemohúcnosť našich hráčov. Šancí na skórovanie sme si vytvorili dosť, ale ani jednu sme nedokázali premeniť (Mareček Š., Hegyi, Kravárik, Jankovič, Durec S., Gulán). Naopak, domáci využili naše dve obrovské chyby na strelenie gólov a preto vyhrali. Zápasu by viac asi sedela deľba bodov, no bez gólov sa bodovať nedá."

SDM Domino Bratislava - Spartak Myjava 7 : 0

zostava Spartaka Myjava: Hodúl - Miča, Michalec, Horniaček, Figura, Plaskoň, Jozefák, Durec, Galbavý

Ján Duga, tréner Spartaka Myjava: "Na zápas sme nastúpili v oklieštenej zostave a tomu zodpovedal aj priebeh zápasu. Celý zápas sme sa bránili, ale siedmim gólom sme zabrániť nedokázali. Chalani si zaslúžia pochvalu za bojovný výkon."

ČFK Nitra - Spartak Myjava 1 : 0

zostava Spartaka Myjava: Dolínek, Šturdík, Kulíšek, Kováč, Sládek F., Batka, Bartoš, Jozefák, Ševčík, Váňa, Nešťák, striedali: Vdoviak, Novák, Václavek, Gába

Volodymir Vasylyev, tréner Spartaka Myjava: "Zápas v Nitre sme odohrali na ťažkom teréne. V úvode sme boli lepší, mali sme do 15. minúty zápasu tri, štyri gólové šance, kde nám chýbala presnosť . Potom po priamom kope sme dostali lacný gól. Zápas sme sa snažili gólovo vyrovnať, ale chýbalo nám trošku šťastie a aj väčšia kvalita v zakončení. Celý zápas sme boli herne lepším mužstvom. Áno, terén bol katastrofálny, ale na to sa nechceme vyhovárať, lebo podmienky pre nás aj pre súpera boli rovnaké. Mrzí nás táto prehra, ale musíme sa poučiť na chybách a gólových príležitostiach. Celkovo herne to nebolo zlé, ale môžeme ešte lepšie a rýchlejšie pracovať na ihrisku."

ČFK Nitra - Spartak Myjava 2 : 0

zostava Spartaka Myjava: N. Černák, M. Pagáčik, T. Klimek, S. Sivák, , T. Vojtek, M. Ch. Jamrich, M. Gocholeichvilli, O. Eliáš, S. Galik, S. Suvák, F. Rusnák, A. Poriadkov, R. Saglinbeni, Liška, Smolík

PFK Piešťany - Spartak Myjava 11 : 0

PFK Piešťany - Spartak Myjava 17 : 0

PFK Piešťany - Spartak Myjava 9 : 3

zostava Spartaka Myjava: Kuba, Pagáčik, Nemček, Jankovec, Filip, Vachula, Petrášová, Duga, Brušková, Beňuš

góly za Myjavu: Filip 2, Petrášová

zdroj: E. Laco