Výsledky mládeže a žien Spartaka Myjava z 22. a 23. 1. 2022

25.01.2022

Počas štvrtého januárového víkendu odohrali mládežnícke a ženské tímy viacero prípravných zápasov v zimnej prestávke pred jarnou časťou futbalových súťaží. Zrodili sa v nich dve víťazstvá, dve remízy a tri prehry. Tu vám prinášame ich prehľad.

 • Ženy

  First Vienna FC 1894 - Spartak Myjava 1 : 1

  Zostava Spartaka Myjava: Bažíková, Pirťanová, Kršiaková, Horváthová, Honková, Neveďalová, Glatzová, Nárožná, Retkesová, Bogorová, Vredíková

  góly za Myjavu: Retkesová

 • Dorastenky

  First Vienna FC 1894 - Spartak Myjava 3 : 1

  góly za Myjavu: Kramlíková

 • Starší dorast U19

  Spartak Myjava - MFK Topvar Topoľčany 1 : 1

  Zostava Spartaka Myjava: Oravec - Benian, Havlík (Durec S.), Mišík, Vávra, Plaskoň, Halabrín, Mareček, Šimek, Kravárik, Kadlečík

  góly za Myjavu: Mareček

  Dalibor Dubovský, tréner Spartaka Myjava U19: "V priemernom zápase si obe mužstvá vytvorili niekoľko gólových príležitostí. V prvom polčase sme boli lepším mužstvom my, v druhom hráči hostí. Do vedenia sme išli my po priamočiarej akcií Kravárika, ktorý ideálne prihral Marečkovi a ten otvoril skóre zápasu. Hosťom sa podarilo vyrovnať po štandardnej situácií. V zápase sme urobili opäť väčšie množstvo chýb, najmä v defenzívnej činnosti. V útočnej fáze sme si vytvorili niekoľko výborných príležitostí, no bez gólového efektu. Podľa priebehu zápasu je remíza spravodlivá."

 • Mladší dorast U17

  Spartak Myjava - MFK Topvar Topoľčany 0 : 4

  Ján Duga, tréner Spartaka Myjava U17: "Zápas sme kvôli chorobám a zraneniam odohrali v oklieštenej zostave. V prvom polčase sme dokázali so súperom držať krok. Rozohrávka odzadu vcelku fungovala. Útočná fáza bola slabšia, čo sa vzhľadom na zostavu dá pochopiť. Úvod druhého polčasu sme nezachytili a dostali sme dva rýchle góly v 46. a 54 minúte. Druhý polčas bol súper lepší a pridal ešte ďalšie dva góly".

 • Starší žiaci U15

  Spartak Myjava - OK Častkovce 3 : 2

  Zostava Spartaka Myjava: Jakub Sládek - Sládek - Kováč, Sládek, Ingr - Kulíšek, Batka, Halenár, Vaňa, Hlávek, Nešťák

  góly za Myjavu: Hlávek 2, Sládek F.

  Vladimír Vasylyev, tréner Spartaka Myjava U15: "Bol to z oboch strán dobrý zápas, snažili sme sa hrať ofenzívny futbal s dobrou výstavbou a vysokým napádaním súpera. Myslím, že najmä ten vysoký pressing nám priniesol úspech, pretože sme súpera dostávali pod tlak a nútili ho robiť chyby blízko pri ich bráne, z čoho sme mali strely, šance a aj góly. S výkonom a prístupom chlapcov som spokojný, ale čaká nás ešte veľmi veľa práce na tréningoch, aby sa chalani dostatočne zlepšili."

  Adam Rechtorík, tréner OK Častkovce: "Zápas mal slušné parametre, aj keď nám chýbali hráči pre zranenia a choroby, z čoho nemám veľkú radosť. Tí chalani, ktorí nastúpili, podali dobré výkony, aj keď chybám v defenzíve sme sa nevyhli."

 • Mladší žiaci U13

  Spartak Myjava - OK Častkovce 1 : 3

  góly za Myjavu: Fridríšek

  Zostava Spartaka Myjava: N. Černák, M. Pagáčik, S. Gálik, T. Vojtek, R. Sablingeni, S. Suvák, M. Fridríšek, Ch. Jamrich, M. Šulc, M. Pochylý, F. Rusnák, M.Polák, M. Gocholeishvili

  Miroslav Manák, tréner Spartaka Myjava U13: "Náš druhý prípravný zápas sme odohrali proti súperovi z Častkoviec. Na chalanoch bolo vidieť, že sme dlhšie netrénovali, čo sa prejavilo najmä na práci s loptou a v nepresnosti prihrávok. Vcelku dobrý a vyrovnaný zápas mal šance na jednej aj na druhej strane. Na začiatku druhého polčasu sa nám podarilo dostať do vedenia, keď chybu brankára dokázal využiť Fridríšek. Súperovi sa podarilo zápas otočiť pri konci zápasu dvomi peknými strelami spoza pokutového územia a jednou dorážkou. Stretnutie určite splnilo svoj účel, prichádzame na svoje nedostatky, na ktorých buďme musieť trpezlivo pracovať, ale podstatné je, že chalani mali po dlhšej dobe znova radosť z futbalu."

  Matej Antálek, tréner OK Častkovce: "Prvý prípravný zápas s Myjavou sme zvládli veľmi slušne, aj keď nám chýbalo veľa hráčov. Na hráčoch bola vidieť chuť hrať po zimnej prestávke. Počas celého zápasu sme súpera držali na ich polovici ihriska. Gól sme dostali po našej zlej rozohrávke a v podstate sme domácich do ničoho vážneho nepustili."

 • Prípravka U11

  Spartak Myjava - Moravany 24 : 5
  (zápas súperi odohrali v športovej hale)

  Zostava Spartaka Myjava: Kohout, Vávra, Madluška, Jurkovič, Černák, Škarpíšek, Štefík, Sadloň, Tchavtchnidze, Gálik

  góly za Myjavu: Štefík 10, Sadloň 5, Jurkovič 1, Tchavtchnidze 2, Gálik 2, Vávra 4

  Milan Baranovič, tréner Spartaka Myjava U11: "Páčila sa mi konštruktivita nášho brankára, z čoho vznikali pekné kombinácie hráčov. Vynikal Lukáš Štefík, ktorý bol efektívny pred bránou a bol najlepším hráčom. Napriek vysokému výsledku máme stále na čom pracovať".

Počas uplynulého víkendu pokračovala ďalším kolom aj Zimná liga prípraviek, v ktorej, ako sme už minule spomínali, výsledky nezapisujeme. Ale už čoskoro vám prinesieme krátku reportáž o tomto našom novom projekte.

SME JEDEN TÍM!

Fotogaléria

1. Prvoligové ženy Spartaka Myjava pred zápasom vo Viedni
2. Momentka so zápasu Spartak Myjava U15 - OK Častkovce
3. Zápas mladších žiakov U13 Spartaka Myjava s tímom OK Častkovce
4. Futbalové nádeje Spartaka Myjava hrajúce Zimnú ligu prípraviek

zdroj: E. Laco
M. Hrin
foto: tímy Spartaka Myjava, rodičia, SIM-GA-PHOTO