Výsledky mládeže a žien Spartaka Myjava z 35. týždňa 2022

05.09.2022

Na prelome augusta a septembra 2022 odohrali mládežnícke a ženské tímy Spartaka Myjava jedenásť stretnutí, v ktorých sa zrodilo osem víťazstiev, dve remízy a len jedna prehra.

• streda 31. 8. 2022

ženy

FC Union Nové Zámky - Spartak Myjava 0 : 7

Zostava Spartaka Myjava: Čermáková, Pirťanová, Kršiaková, Horváthová, Honková, Glatzová, Nárožná, Vredíková, Retkesová, Hucovičová, Bogorová
    striedali: Panáková, Letková, Vančíková, Chlepková, Durcová
    góly: Kršiaková 2, Nárožná 2, Bogorová, Panáková, Letková

• štvrtok 1. 9. 2022

starší dorast U19

Spartak Myjava - FK Slovan Duslo Šala 4 : 0
    Zostava Spartaka Myjava: Oravec, Benian, Vávra, Kováč, Černák, Miča, Mareček, Horniaček, Durec S., Belanský, Plaskoň
    striedali: Michalec, Foltýn
    góly: Vávra, Plaskoň, Belanský, Horniaček
    Volodymir Vasylyev, tréner Spartaka Myjava: "Chalanom sme od začiatku prízvukovali, aby hrali svoju hru a neprispôsobovali sa súperovi, čo sa nám darilo. V prvom polčase sme si vypracovali veľmi veľa štandardných situácii po našej aktivite v krídelných priestoroch a prvý gól sme strelili po rohu, keď si v skrumáži našiel loptu Patrik Vávra. Druhý gól sme strelili po výbornej krídelnej akcii a následnom centri na zadnú žrď, kde Juraj Plaskoň nešetril krokmi a skóroval hlavou. Darilo sa nám kontrolovať hru, až na pár nakopnutých lôpt, ale myslím si, že chalani pochopili, čo sme od nich chceli v tréningu. Snažili sa to preniesť do zápasu a malo to svoje ovocie, keďže tretí gól bol opäť po výbornej krídelnej akcii od Plaskoňa a perfektnej spätnej prihrávke na Horniačka. Štvrtý gól padol po penalte, ktorú premenil spoľahlivo Belanský."

mladší dorast U17

Spartak Myjava - FK Slovan Duslo Šala 1 : 1
    Zostava Spartaka Myjava: Sládek J., Jozefák, Galbavý, Parči, Figura, Batka, Juráček, Moravec, Tamylovych, Sládek F., Václavek
    striedali: Kononchenko, Viskup
    gól: Batka
    Ján Duga, tréner Spartaka Myjava: "Zápas sme začali aktívne a vytvorili sme si mierny tlak. Do vedenia sme sa dostali rýchlym gólom z penalty, ktorú premenil v 6 minúte Batka. Súper hrozil z dlhých nakopnutých lôpt za obranu, ktoré nám robili problém. Z jednej takejto situácie sme v 30 minúte dostali gól na 1 : 1. Druhý počas sme preskupili rady a naša hra sa zlepšila. Druhý polčas sa odohrával na polovici ihriska súpera, ale bez výraznejšieho ohrozenia brány. Do konca zápasu sa skóre už nezmenilo. S remízou nie som spokojný, musíme zlepšiť finálnu fázu."

starší žiaci U15

Spartak Myjava - Futbalová škola Róberta Hanka 3 : 0
    Zostava Spartaka Myjava: Dolinek, Halenár, Jozefák, Váňa, Bartoš, Fridríšek, Valachy, Baranovič, Jankových, Suvák, Romančík
    striedali: Vdoviak, Gába, Eliáš

mladší žiaci U13

Spartak Myjava - Futbalová škola Róberta Hanka 4 : 1
    Zostava Spartaka Myjava: Filip Liška, Samo Gálik, Samo Sivák, Riccardo Saglimbeni, Tobias Vojtek, Simeon Sadloň, Arthem Poriadkov, Matej Pochylý, Matúš Šulc, Christian Jamrich, Adrián Jánoš, Leonard Seidler, Tobias Klimek, Adam Vávra
    góly: Pochylý 3, Gálik
    Miroslav Manák, tréner Spartaka Myjava: "Náš prvý domáci zápas sme odohrali na ihrisku v Starej Myjave proti súperovi z Hankovej Akadémie. Úvod zápasu sa začal pre nás výborne, keď už v druhej minúte otvoril skóre svojim dôrazom v pokutovom území Pochylý. Dá sa povedať, že sme boli aktívnejším mužstvom celý zápas. Súper nám hrozil väčšinou z protiútokov a štandardných situácií, inak sme mali hru pod kontrolou. Druhý náš gól pridal znova Pochylý po samostatnom úniku. Druhý polčas sa presadili znova aktívny Pochylý a Gálik po peknom priamom kope. Naša najväčšia slabina v tomto zápase bola premieňanie čistých gólových šancí, resp. lepšie riešenia vo finálnej fáze, na čom musíme popracovať. Celkovo za výkon a prístup si chalani zaslúžia pochvalu."

• sobota 3. 9. 2022

Spartak Myjava - FK Iskra Nováky 1 : 1
    Zostava Spartaka Myjava: Dolinek, Halenár, Jozefák, Váňa, Bartoš, Fridríšek, Valachy, Baranovič, Jankových, Vdoviak, Romančík
    striedali: Eliáš
    gól: Romančík

Spartak Myjava - FK Iskra Nováky 3 : 0
    Zostava Spartaka Myjava: Filip Liška, Samo Sivák, Riccardo Saglimbeni, Tobias Vojtek, Simeon Sadloň, Arthem Poriadkov, Matej Pochylý, Matúš Šulc, Christian Jamrich, Adrián Jánoš, Leonard Seidel, Tobias Klimek, Adam Vávra, Tomáš Horňák, Marek Borsuk
    góly: Pochylý 2, Vojtek

prípravka U11 B

Spartak Myjava - FK Askoll Potvorice 13 : 3
    góly: Gazda 4, Štefík 4, Geleta 3, Zeman 2

Spartak Myjava - FK Bradlan Brezová pod Bradlom 26 : 2
    góly: Gazda 7, Zeman 6, Štefík 4, Geleta 4,Šeba 3, Holčík 2

Zostava Spartaka Myjava: Roháček, Gálik, Gazda, Geleta, Zeman, Holčík, Štefík, Nemčič, Šeba, Sukupčák

• nedeľa 4. 9. 2022

Spartak Myjava - FC Slovan Galanta 5 : 1
    Zostava Spartaka Myjava: Oravec, Benian, Vávra, Kováč, Foltýn, Miča, Mareček, Horniaček, Durec S., Belanský, Plaskoň
    striedali: Moravec
    góly: Belanský 3, Plaskoň, Mareček
    Matúš Vido, asistent trénera Spartaka Myjava: "Dnes sme podali veľmi koncentrovaný výkon. Veci z tréningu chalani dokázali preniesť do zápasu a od začiatku zápasu išli za tromi bodmi. Súper nakopával dlhé lopty za obranu a zo začiatku sme s tým mali problém, ale potom sme to eliminovali. Prvý polčas skončil 2 : 0 v prospech domácich a prakticky oba góly padli po akciách z krídelných priestorov. Do druhého dejstva hostia vstúpili aktívnejšie, ale úvodný tlak sme zvládli a potom sme prebrali opäť iniciatívu, ktorá bola odmenená ďalšími tromi gólmi. Dnes chalani podali veľmi dobrý tímový výkon a tri body zaslúžene zostali doma."

Spartak Myjava - FC Slovan Galanta 0 : 3
    Zostava Spartaka Myjava: Kononchenko, Černák, Galbavý, Parči, Figura, Batka, Juráček, Moravec, Tamylovych, Sládek F., Václavek
    striedali: Sládek J.
    Ján Duga, tréner Spartaka Myjava: "Zápas sa začal obojstranne aktívne. Súper si postupom času vytváral tlak a z toho pramenili aj šance. Do vedenia sa súper dostal v 19 minúte, keď Parči netakticky fauloval v šestnástke hráča súpera. Súper penaltu premenil na 0 : 1. Vzápätí súper v 23 minúte zvýšil skóre na 0 : 2, keď po samostatnom nájazde preloboval útočník nášho vybehnutého brankára. V závere polčasu sme po ruke súperovho hráča v šestnástke kopali penaltu, ktorú Batka nepremenil. Druhý polčas sa hra viac vyrovnala ale nedokázali sme si vytvoriť výraznejšiu šancu. Súper ešte v 76 minúte dokázal streliť ešte jeden gól na 0 : 3. Výhra súpera bola zaslúžená."

zdroj: E. Laco