Výsledky mládeže a žien Spartaka Myjava z 39. týždňa 2022

04.10.2022

V poslednom septembrovom týždni roka 2022 odohrali mládežnícke a ženské tímy Spartaka Myjava jedenásť zápasov. Sedemkrát sa po záverečnom hvizde tešili z víťazstva, raz sa v dueli zrodila remíza a trikrát prehra.

• streda 28. 9. 2022

ženy

AS Trenčín - Spartak Myjava 0 : 3

Zostava Spartaka Myjava: Čermáková, Pirťanová, Kršiaková, Horváthová, Honková, Letková, Sluková, Kucharčíková, Boorová, Nárožná, Vredíková
    striedali: Bogorová, Glatzová, Vančíková, Chlepková, Matušicová
    góly: Bogorová, Vredíková, Boorová

• piatok 30. 9. 2022

juniorky WU19

Slovan Bratislava WU19 - Spartak Myjava WU19 2 : 2

Zostava Spartaka Myjava: Čermáková, Durcová, Letková, Pomajbová, Horváthová, Nárožná, Valíková, Sluková, Matušicová, Kramlíková, Retkesová
    striedali: Dugová, Sudorová, Škodová, Pražienková
    góly: Sluková, Kramlíková

Iveta Neveďalová, trénerka Spartaka Myjava: "Dorastenky čakal náročný zápas na pôde najväčšieho konkurenta v tejto súťaži. Išli sme do neho s cieľom udržať si prvé miesto v tabuľke, čo sa nám aj podarilo . Dievčatá tento zápas preveril aj po mentálnej stránke, nakoľko viacero okolností nehralo v náš prospech. Viacero hráčok zo základnej zostavy nám v tomto zápase kvôli zraneniam nemohlo pomôcť tak, ako by sme si predstavovali, ale bojovnosťou a odhodlaním sme nahradili z časti absentujúcu kvalitu."

žiačky WU15

Slovan Bratislava WU15 - Spartak Myjava WU15 0 : 2

Zostava Spartaka Myjava: Kusá, Kissová, Lukačovičová, Durišová, Ožvoldíková, Ostrenková, Vaňová, Drenglubiaková, Vičanová, Pomajbová, Kubicová, Zelová, Strečanská, Bublavá, Záhorcová, Kadlíčková, Vyskočová
    góly: Drengubiaková, Vičanová

Iveta Neveďalová, trénerka Spartaka Myjava: "Žiačky potvrdili zlepšujúcu sa formu a zápas so Slovanom Bratislava zvládli výborne. Hrali sme kombinačný futbal, každá hráčka podala veľmi dobrý výkon a vzhľadom na priebeh zápasu mohlo byť skóre ešte vyššie. V tréningovom procese musíme zapracovať na skvalitnení koncovky. Priebežné druhé miesto v tabuľke v konkurencii veľkých klubov je pre naše dievčatá odmena za doterajšiu prácu a verím, že im to dodá potrebné sebavedomie."

• sobota 1. 10. 2022

starší dorast U19

FC Slovan Levice U19 - Spartak Myjava U19 3 : 0

Zostava Spartaka Myjava: Lokšík, Benian, Jankových, Vávra, Černák, Miča, Mareček, Durec M, Durec S., Belanský, Plaskoň
    striedali: Michalec, Hodul

Matúš Vido, asistent trénera Spartaka Myjava: "Zápas sa hral od začiatku na veľmi ťažkom teréne na čo chalani neboli pripravení a mali zle zvolenú obuv. Už v 4. minúte sme prehrávali 1 : 0 po rohovom kope, kde sme zle prebrali hráča. Neskôr sa hra vyrovnala a Belanský bol v šanci v pokutovom území faulovaný, ale pokutový kop sa nekopal. V 41. minúte sme dovolili v strede ihriska súperovi zakombinovať a po prudkej strele sme prehrávali 2 : 0. Druhý polčas sa odohrával na súperovej polovici, ale z tlaku sme nevedeli streliť kontaktný gól. Domáci strelili tretí gól v 61. minúte po zle prebratej lopte od nášho stredného obrancu. Za stavu 3 : 0 sme začali hrať a paradoxne sme si vytvorili šesť, sedem dobrých príležitostí na skórovanie, ale nedokázali sme ich premeniť."

mladší dorast U17

FC Slovan Levice U17 - Spartak Myjava U17 3 : 1

Zostava Spartaka Myjava: Sládek J, Kulíšek, Kováč, Galbavý, Parči, Figura, Batka, Tamylovych, Juráček, Sládek F., Václavek
    striedali: Viskup
    gól: Batka

Ján Duga, asistent trénera Spartaka Myjava: "Sedemnástka nastúpila v oslabenej zostave o Horniačka, Moravca a Kononochenka. Napriek tomu sme odohrali vyrovnaný prvý polčas. Najväčšiu šancu prvého polčasu mal Galbavý po centri Václavka, ale na zadnej tyči zakončoval vedľa brány. Súper si prvý polčas nevypracoval výraznejšiu šancu a tak sa do kabín išlo za nerozhodného stavu. V druhom polčase sme mali šancu ísť do vedenia po rohovom kope, ale Galbavý loptu v čistej šanci minul. Súper sa dostal do vedenia v 50. minúte po rohovom kope a následnom centri do našej šestnástky, keď sme si loptu do našej brány tečovali vlastným hráčom. V 60. minúte sme opäť po rohom kope inkasovali druhý gól po hlavičke súpera a slabom dôraze nášho brankára. V 70. minúte sme dostali tretí gól z rohového kopu a zakončenia na zadnej tyčke po zlom postavení nášho brankára. V 79. minúte sme po peknej krídelnej akcii znížili na 3 : 1, keď na zadnej žrdi zakončoval do prázdnej brány osamotený Batka. Tento zápas rozhodli hrubé individuálne chyby."

starší žiaci U15

Spartak Myjava U15 - TJ Družstevník Senica-Kunov 2 : 1

Zostava Spartaka Myjava: Dolinek, Novák, Váňa, Sládek, Bartoš, Halenár, Fridríšek, Baranovič, Jankových, Eliáš, Jozefák
    striedali: Vdoviak, Gabáň
    góly: Novák, Baranovič

Igor Pszota, tréner Spartaka Myjava: "V zápase proti kvalitnému súperovi sme nastúpili dobre namotivovaní. Súper sa od úvodu snažil kombinačnou hrou vytvárať tlak. My sme si pomohli v 9. minúte, keď na roh Jankovýcha výborne vyskočil Novák a hlavou otvoril skóre zápasu. Súpera sme zaskočili a dokázali sme aj my v niektorých pasážach dobre kombinovať. Hrali sme dôrazne, hostia sa pokúšali často o streľbu, Dolínek bol však pozorný. V druhom polčase hostia stupňovali tempo a inkasovali sme v 52. minúte po peknej strele spoza 16-ky. O našom víťazstve napokon rozhodol Baranovič po prihrávke Jankovýcha. Veľkou bojovnosťou a obetavosťou sa nám podarilo vedenie udržať a pripísali sme si pekné víťazstvo nad kvalitným súperom."