Výsledky mládeže a žien Spartaka Myjava z 5. a 6. 2. 2022

09.02.2022

V úvode nového kalendárneho mesiaca odohrali ženské a mládežnícke tímy sériu šiestich prípravných zápasov. Dievčatá v rámci sústredenia v Prahe, dorastenci v Bratislave a mladší žiaci v domácom prostredí.

 • Ženy

  Dukla Praha - Spartak Myjava 1 : 6

  Zostava Spartaka Myjava: Bažíková - Durcová (Pomajbová, Horváthová) Nárožná, Kršiaková, Honková, Panáková, Glatzová (Sluková), Neveďalová, Vredíková (Valiková), Bogorová, Retkesová (Kramlíková)

  góly za Myjavu: Panáková 2, Bogorová, Neveďalová, Retkesová 2

  Iveta Neveďalová, trénerka Spartaka Myjava: "Sústredenie sme ukončili zápasom žien proti prvoligovej Dukle Praha, v ktorom sme mali hernú prevahu. Konečné skóre 6 : 1 v náš prospech je fajn, ale musíme zapracovať na zlepšení prechodovej fázy a na novom hernom systéme, s ktorým začíname."

 • Dorastenky

  Slávia Praha WU19 - Spartak Myjava WU19 4 : 1

  gól za Myjavu: Retkesová

  Iveta Neveďalová, trénerka Spartaka Myjava: "Na ihrisku sa stretli kvalitné dorastenecké družstvá a od začiatku mal zápas slušné tempo. Prvý polčas sme dominovali, baby hrali sebavedomo, aktívne bránili hneď po strate lopty a po vydarených kombináciách si vypracovali veľké množstvo sľubných príležitosti. Gólovo presadiť sa dokázala iba Retky. V trápení s koncovkou sme pokračovali aj v druhom polčase. Pri väčšine zakončení nám chýbal väčší pokoj a pri niektorých aj trošku šťastia. Súper nás za to nekompromisne potrestal, keď za posledných 20 minút po brejkoch a štandardnej situácii strelil štyri góly a využil prakticky všetko, čo mohol. Napriek nepríjemnému výsledku 1 : 4 podalo celé družstvo jeden z najlepších výkonov, aké som u nich videla a verím, že keď dokážeme nadviazať na tento zápas podobnými výkonmi, tak už budú v tejto vekovej kategórii pribúdať iba víťazstvá".

  Dukla Praha WU19 - Spartak Myjava WU17 1 : 5

  góly za Myjavu: Sluková 4, Kramlíková

  Iveta Neveďalová, trénerka Spartaka Myjava (zhodnotenie sústredenia v Prahe): "V rámci sústredenia sme absolvovali tri tréningové jednotky na ihrisku, taktickú prípravu a tri zápasy - Dukla Praha WU19 - Spartak Myjava WU17 1 : 5, Slávia Praha WU19 - Spartak Myjava WU19 4 : 1, Dukla Praha ženy - Spartak Myjava ženy 1 : 6. Zápas najmladšej kategórie príjemne prekvapil, nakoľko do zápasu nastúpili aj dievčatá v žiackom veku a zvládli to výborne. Dorastenky napriek nepriaznivému výsledku podali výborný výkon a potvrdili, že s každým súperom dokážu hrať viac ako vyrovnanú partiu. Ženy zvládli svoj zápas pomerne jednoznačne a už v stredu ich čaká majstrovský zápas v Nitre".

 • Starší dorast U19

  FKM Karlova Ves - Spartak Myjava 3 : 3 (2 : 1)

  góly za Myjavu: Durec S., Mareček Š., Kravárik PK

  Zostava Spartaka Myjava: Oravec (Bujzaš) - Havlík (Šimek), Vávra, Halabrín, Plaskoň, Mišík, Mareček Š., Durec S (Durec M.), Kravárik, Kadlečík (Mareček P.)

  Dalibor Dubovský, tréner Spartaka Myjava: "Bol to vyrovnaný zápas, čo sa týka hry, vytvorenia si príležitostí na skórovanie i výsledku. Opäť - ako v predošlých zápasoch - sme inkasovali góly po individuálnych hrubých chybách. V defenzíve sme boli málo dôrazní, chýbala nám agresivita. V útočnej fáze sme si vytvorili niekoľko výborných šancí, no naša koncovka je žalostná. Najmä príležitosti Sama Durca, Plaskoňa a Šimona Marečka boli "tutovky". Snažíme sa tomu venovať i na tréningoch, no zatiaľ nám to tam nepadá tak, ako by sme si predstavovali."

 • Mladší dorast U17

  FKM Karlova Ves - Spartak Myjava 8 : 0

  Zostava Spartaka Myjava: Hodúl - Galbavý, Parči, Mareček, Ševčík, Miča, Durec, Batka, Michalec, Fridríšek, Juráček

  striedali: Kulíšek, Plaskoň

  Ján Duga, tréner Spartaka Myjava: "Zápas sa začal obojstranne aktívnou hrou družstiev, pričom postupne súper začal získavať prevahu. Prvý gól sme dostali v 17. minúte po našej ľavej strane s prihrávkou pred bránu a gólom do prázdnej brány. Minútu nato sme inkasovali druhý gól, opäť po našej ľavej strane. Potom prišla 24. minúta, opäť krídelná akcia po našej ľavej strane s prihrávkou pred bránu a gólom do odkrytej brány. Po týchto góloch súper prevzal taktovku stretnutia a do polčasu pridal ešte dva góly. V druhom polčase sme čiastočne hru vyrovnali, ale gólovo sa súper presadil ešte trikrát. Na zníženie skóre sme mali tri čisté šance, ktoré sme nepremenili. Napriek výsledku sme sa v zápase prezentovali dobrou rozohrávkou od brankára, ale v prechode do útoku nám chýbala kvalita sa herne sa presadiť proti dobre pripravenému súperovi."

 • Mladší žiaci U13

  Spartak Myjava U13 - TJ Slovan Rovnosť Krajné - zrušené pre Covid-19

  Spartak Myjava U13 - FA Senec U13 0 : 4 (0 : 2)

  Zostava Spartaka Myjava: N. Černák, M. Pagáčik, T. Klimek, S. Sivák, M. František, T. Vojtek, M. Pochylý, Ch. Jamrich, M. Šulc, M. Gocholeichvilli, T. Novák, A. Vdoviak, M. Vaclavek, S. Valachy, S. Nešták

  Miroslav Manák, tréner Spartaka Myjava: "Ďalší prípravný zápas sme odohrali proti kvalitnému súperovi zo Senca, o ktorom sa dá povedať, že vynikal najmú v kombinačnej hre a rýchlosti, v čom nás dokázal predčiť. Podobnej hre by sme sa chceli časom priblížiť aj my. Hralo sa väčšinou na našej polovici ihriska, kde sme ukázali niektoré dobré obranné veci a aj kvalitné zákroky nášho brankára. Chalanom nemožno uprieť snahu a bojovnosť, za čo si určite zaslúžia pochvalu. Musíme ďalej pracovať, trénovať a snažiť sa zlepšovať vo všetkých herných činnostiach."

 • Prípravky

  Počas tohto februárového víkendu sa Zimná liga nehrala. ďalšie kolo je naplánované na 12. februára 2022.

Fotogaléria

1. Ženy Spartaka Myjava na sústredení v Prahe.
2. Dorastenky WU19 Spartaka Myjava na sústredení v Prahe.
3. Dorastenky a žiačky Spartaka Myjava na sústredení v Prahe.
4. Mladší žiaci Spartaka Myjava U13 počas domáceho prípravného zápasu so Sencom.

zdroj: E. Laco
M. Hrin
foto: tímy Spartaka Myjava