Výsledky mládeže a žien Spartaka Myjava zo 41. týždňa 2022

17.10.2022

Druhý októbrový týždeň bol pre mládežnícke a ženské tímy Spartaka Myjava menej úspešný. Zo šestnástich zápasov - vrátane tých turnajových - sa z víťazstva radovali len päťkrát. Plný bodový zisk si zaknihovali ženy, juniorky, žiačky, starší a mladší žiaci z kategórie U15.

• sobota 15. 10. 2022

ženy

Spartak Myjava - MFK Dukla Banská Bystrica 6 : 2

Zostava Spartaka Myjava: Čermáková, Pirťanová, Kršiaková, Horváthová, Honková, Sluková, Kucharčíková, Boorová, Vredíková, Bogorová, Matušicová
    striedali: Chlepková, Letková, Durcová
    góly: Bogorová 2, Matušicová 2, Kucharčíková, Boorová

Iveta Neveďalová, trénerka Spartaka Myjava: "Dnes sme zvládli náročný zápas proti kvalitnému súperovi z Banskej Bystrice a pripísali sme si do tabuľky dôležité tri body."

starší žiaci U15

OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom U15 - Spartak Myjava U15 0 : 5

Zostava Spartaka Myjava: Dolinek, Novák, Váňa, Sládek, Bartoš, , Baranovič, Jankových, Eliáš, Jozefák, Romančík, Valachy
    striedali: Gába, Suvák, Fridríšek, Pagáčik, Halenár
    góly: Jankových 2, Jozefák, Sládek, Suvák

mladší žiaci U13

OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom U13 - Spartak Myjava U13 0 : 3

Zostava Spartaka Myjava: Líška, Saglimbeni, Jamrich, Pochylý, Moravec, Gálik, Vojtek, Smolík, Lejsal, Seidel, Poriadkov, Klimek, Madluška, Sivák
    góly: Moravec, Saglimbeni, Vojtek

Miroslav Manák, tréner Spartaka Myjava: "Náš ďalší zápas sme odohrali u súpera, ktorý sa nachádzal na deviatej priečke v tabuľke. Vyrovnané stretnutie, kde viac prevládala bojovnosť nad kvalitou a kombináciou, sme lepšie zvládli my hlavne vďaka štandardným situáciám. Bohužiaľ, v tomto zápase sme nenadviazali na kombinačnú hru z minulého zápasu a prispôsobili sa bojovnej hre domácich. Všetky naše góly prišli po rohových kopoch, keď sa postupne presadili po odrazenej strele Moravec, hlavou Saglimbeni a Vojtek. Za bojovnosť si chalani zaslúžia pochvalu, ale určite nás čaká ešte veľa práce na zlepšovaní sa po všetkých, najmä futbalových stránkach."

U13 B

TJ Družstevník Podlužany U13 - Spartak Myjava U13 B 6 : 2

Zostava Spartaka Myjava: Vávra, Volár, Polák, Holič, Šulc, Bednár, Jurkovič, Černák, Jandík, Michalička, Mackovčiak
    góly: Šulc, vlastný

U11 B

FK 1925 Pobedím - Spartak Myjava B 2 : 1

Zostava Spartaka Myjava: Roháček, Gondor, Halasy, Sukupčák, Nemček, Kubiš, Duga, Volár
    gól: Nemček

• nedeľa 16. 10. 2022

starší dorast U19

MŠK Považská Bystrica U19 - Spartak Myjava U19 2 : 1

Zostava Spartaka Myjava: Hodúl, Benian, Kováč, Vávra, Černák, Miča, Mareček, Horniaček, Durec S., Belanský, Plaskoň
    striedal: Durec M.
    gól: Durec S.

Ján Duga, asistent trénera Spartaka Myjava: "Dnes sme odohrali majstrovský zápas u prvého mužstva v súťaži. Od začiatku sa hral rýchly futbal z oboch strán. Prvú šancu sme mali v úvode zápasu, keď Belanský po rohu zo 7 metrov hlavou netrafil bránu. Trest prišiel v 9. minúte, keď súper po rýchlom protiútoku po pravej strane z ôsmich metrov zakončil na 1 : 0. Po inkasovanom góle sme sa snažili vyrovnať, ale ohrozovali sme súperovu bránu len zo štandardných situácii. Po zahraní jednej takej situácie sme v 33. minúte vyrovnali po strele Sama Durca na 1 : 1. V 38. minúte sme zahrávali štandardnú situáciu, pri ktorej sme stratili loptu a z následného protiútoku sme inkasovali po spätnej prihrávke druhý gól. Do polčasu sa už skóre nemenilo. Druhý polčas sme sa snažili vyrovnať, ale najlepší hráč zápasu, brankár Hodúl, všetky šance zneškodnil a pomohla mu aj žrď. Našu najväčšiu šancu na vyrovnanie sme mali v 80. minúte, keď Belanský od polovice ihriska bežal sám na brankára, ale nájazd nepremenil, keď mu brankár loptu pri kľučke chytil. Do konca zápasu sa už skóre nemenilo. Súper vyhral zaslúžene, lebo bol herne lepší a vypracoval si viac gólových príležitostí."