Vysoká výhra v Šaštíne-Strážach

19.09.2022

V rámci 7. kola 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ zavítali hráči Spartaka Myjava B do Šaštína-Stráží, kde v hodovej atmosfére odohrali zápas s domácim celkom TJ Slovan.

Taktika kopaničiarov bola jasná, vybehnúť na súpera už od úvodných minút a streliť mu rýchly gól. To sa aj podarilo a po úvodnom "oťukávaní" Jakub Halabrín zachytil zlú rozohrávku, poslal loptu Liškovi a ten pekným volejom v 6. minúte otvoril skóre. Šaštín-Stráže - Myjava 0 : 1. Spartakovci sa aj naďalej pridŕžali dohodnutých pokynov a v 15. minúte po Tomkovom centri dorazil loptu do brány Jakub Halabrín. Šaštín-Stráže - Myjava 0 : 2. Po tomto okamihu sa hra vyrovnala, no ojedinelé šance domácich s istotou likvidoval brankár hostí Šraga. Myjavčania mali pekné šance aj na konci prvého polčasu, no Koníčkova hlavička, či Dubovského strela zostali nevyužité.

V druhom dejstve domáci zvýšili aktivitu na trávniku a bojovalo sa na oboch stranách ihriska. V 55. minúte domáci veľmi nešetrne faulovali Jerguša Halabrína hrajúceho bez lopty, nasledovalo dlhšie ošetrovanie, za čo si hráč Slovana vyslúžil len žltú kartu. Potom prebrali iniciatívu opäť hráči v čierno-bielych dresoch, V 85. minúte dobre zakombinoval Liška, prihral Gálikovi a ten nekompromisne zvýšil na 3 : 0 pre Myjavu. Posledný presný zásah stretnutia padol v 90. minúte. Loptu vybojoval Jankových, poslal ju pred bránu a Švaral vlastným gólom uzavrel skóre na konečných 4 : 0 pre Spartak.

Myjavskí futbalisti v tomto dueli podali dobrý kolektívny a bojovný výkon a zaslúžene si na konto pripísali tri body za víťazstvo na ihrisku súpera.

TJ Slovan Šaštín-Stráže - Spartak Myjava B 0 : 4 (0 : 2)
7. kolo 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ, 17. 9. 2022, štadión v Šaštíne-Strážach

  • Zostava TJ Slovan Šaštín-Stráže: Kling, Švaral, Bíly, Cvečka, Mach, Svrček (77. Brunner), Macánek (60. Perička), Stanický (84. Suchý), Pollák (46. Schlosser), Herda (K), Kučera
  • Zostava Spartaka Myjava B: Šraga, Halabrín Jerguš, Tomka (73. Jankových), Koníček, Halabrín Jakub (78. Hornák), Dubovský, Gálik (K), Liška, Kosík, Kodaj, Jankovič (67. Mareček)
  • góly: 6. Liška, 15. Halabrín Jakub, 85. Gálik, 90. Švaral (vlastný gól)
  • ŽK: 21. Bíly, 56. Herda, 62. Schlosser - 56. Gálik, 64. Halabrín Jakub
  • ČK: -
  • rozhodovali: Rusinko - Mráz, Srnec
  • návštevnosť: 200 divákov

M. Hrin
zdroj a foto: J. Zmeko