Výstava k storočnici na myjavskom námestí

03.08.2020

Storočnú púť myjavského futbalu od roku 1920 po súčasnosť mapuje aj výstava nainštalovaná vo veľkom stane na námestí M. R. Štefánika v Myjave.

Ako sme už na našom webe informovali, oslavy storočnice futbalu na Myjave kvôli aktuálnej epidemiologickej situácii v auguste síce nebudú, no na námestí pred budovou mestského úradu si môžeme aspoň pozrieť zaujímavú výstavu venovanú tohoročnému významnému jubileu Spartaka Myjava. Tú zostavil pán Michal Maliarik. Výstava nesie rovnaký názov, ako nová publikácia, ktorú budeme v piatok 7. 8. 2020 pred prvým majstrovským zápasom v sezóne 2020/2021 uvádzať do života - Začali to myjavskí študenti.

Nájdeme tu veľa zaujímavých informácii z histórie myjavského futbalu, a to najmä v podobe desiatok fotografií z archívu klubu i súkromných osôb, ktoré sa podarilo dať pri tejto príležitosti dokopy a predstaviť ich verejnosti ako jeden celok. Nechýba však ani sprievodný text mapujúci vývoj futbalu od jeho vzniku v roku 1920 po súčasnosť, ktorý istotne obohatí vedomosti každého správneho športového fanúšika v meste a regióne. Tak ak budete mať cestu okolo, určite sa zastavte!