Vyžrebovanie TIPOS III. ligy Západ 2020/2021. Kedy a s kým bude hrať Myjava?

21.07.2020

AKTUALIZOVANÉ - Na portáli futbalnet.sk už môžeme nájsť vyžrebovanie súťaží v novom ročníku 2020/2021. Nechýba ani TIPOS III. liga Západ, v ktorej sa Spartak Myjava opäť predstaví.

Tridsať kôl, tridsať zápasov. Pätnásť na domácom štadióne, pätnásť na ihriskách súperov počas mesiacov august 2020 až jún 2021. Tak by mal vyzerať nový ligový ročník Spartaka Myjava, ak nerátame slovenskú pohárovú súťaž Slovnaft Cup. Pre Myjavčanov sa liga oficiálne začne v piatok 7. augusta 2020, kedy na domácom trávniku privítajú súpera z neďalekého Nového Mesta nad Váhom. Zápas sa začne o 19.30 h a bude už súčasťou chystaných osláv storočnice futbalu na Myjave. O týždeň na to sa kopaničiari znova predstavia doma proti tímu FK Beluša a až v treťom kole vycestujú von, konkrétne do Veľkých Ludiniec.

Zmenou oproti predošlým ročníkom bude to, že domácim hracím dňom už nebude piatok, ale sobota. Spartakovci budú pred svojich fanúšikov nastupovať na stretnutia štandardne o 19.30 h, od 26. 9. sa úvodný výkop duelov posúva na 18.00 h. Na prípadné ďalšie zmeny v hracích časoch alebo dňoch vás vopred upozorníme. Vyžrebovanie jarnej časti ligy sme zatiaľ ponechali v podobe, v akej je na portáli futbalnet zverejnená. Aby ste aspoň mali prehľad o poradí zápasov.

Okrem ligy sa Spartak Myjava samozrejme predstaví aj v pohárovej súťaži Slovnaft Cup 2020/2021, ktorá sa pre čierno-bielych začne v nedeľu 2. augusta 2020 o 17.00 h. V tomto čase totiž Myjavčania nastúpia proti tímu TJ Slovbet Malá Mača účinkujúcemu v V. lige Juh, a to na trávniku súpera. Za zmienku určite stojí fakt, že ak by naši chlapci v prvom kole pohára uspeli, podľa zverejneného pavúka by sa v 2. kole stretli na myjavskom štadióne s fortunaligovým tímom AS Trenčín. Takže budeme držať palce!

M. Hrin