Zaváhalo aj béčko, Brvnišťu podľahlo rozdielom triedy

23.10.2023

V nedeľu 22. októbra 2023 pokračovala pre myjavskú rezervu 5. liga severozápad 2023/2024 zápasom 12. kola, v ktorom kopaničiari vycestovali do Brvnišťa. S celkom okupujúcim pred vzájomnou konfrontáciou ôsmu priečku tabuľky neodohrali ideálne stretnutie...

Na ťažkom a rozmočenom teréne sa začal bojovný, ale opatrný úvod zápasu. Viac príležitostí na skórovanie si dokázali vypracovať hostia, no Fuknovu strelu z asi 20 metrov vyrazil Bajza na roh a Brezinova hlavička skončila vedľa brány. A ani Zmekovu pokus si cestu za brankárov chrbát nenašiel. Terén neumožňoval ani jednému súperovi rozvinúť väčšiu kombinačnú akciu. Zlom prišiel v 37. minúte, keď hlavný arbiter ukázal hráčovi Spartaka Kodajovi červenú kartu a Myjavčania dohrávali stretnutie v oslabení. Do prestávky už ale diváci na tribúnach gól nevideli.

Vstup do druhého dejstva vyšiel lepšie domácim, pretože už v 46. minúte otvoril skóre Chovančík a Brvnište viedlo 1 : 0. S ďalšou nepríjemnou situáciou sa museli kopaničiari vysporiadať v 50. minúte, kedy musel pre zranenie trávnik opustiť Liška. Myjavčania - aj keď oslabení - zabrali a začali preberať iniciatívu na ihrisku, no bez gólového efektu. Fuknovu strelu opäť vyrazil gólman na rohový kop a medzi troma žrďami neskončila ani dotiahnutá spolupráca dua Flamík - Zmeko. Potom v 69. minúte po zlom zahratí priameho kopu hráčmi Spartaka sa k lopte dostal Slámka a po samostatnom útoku prekonal Šragu v bráne. Brvnište - Myjava 2 : 0. Hostia stále neboli v koncovke efektívni a pokusy Horniaka či Marečka zmenu priebežného stavu nepriniesli. A opäť prišiel trest, keď sa v 90. minúte po brejku druhý raz presadil Slámka a uzavrel skóre na 3 : 0 pre Brvnište. Domáci tak vyťažili z minima maximum a spartakovci si zo súperovho ihriska odniesli prehru, ktorá mrzí.

TJ Slovan Brvnište - Spartak Myjava B 3 : 0 (0 : 0)
5. liga severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024, 12. kolo

• zostava TJ Slovan Brvnište: Bajza, Čapliar, Zelenák (K), Chovančík (79. Bello), Kincl, Slámka, Klabník, Decký (86. Jánošík), Háronik, Belej, Kolembus
  • zostava Spartaka Myjava B: Šraga, Brezina (K), Vávra, Tomka (66. Mareček), Kunka, Flamík, Dubovský (59. Jankových), Zmeko (66. Kosík), Liška (50. Horniak), Fukna, Kodaj
  • ŽK: 48. Čapliar - 31. Dubovský
  • ČK: 37. Kodaj
  • góly: 46. Chovančík, 65. a 90. Slámka
  • rozhodovali: Žember - Šlosár, Zachara
  • návštevnosť: 150 divákov