Ženám generálka na ligu vyšla, pokračovala aj Zimná liga

22.02.2022

V treťom februárovom týždni bolo opäť viacero plánovaných prípravných duelov zo zdravotných dôvodov zrušených. Ale ženy a dorastenky na svoje stretnutia so zahraničnými súpermi nastúpili. Rovnako tak pokračovala Zimná liga prípraviek.

 • Ženy

  piatok 18. 2. 2022 - Puskás Akadémia FC - Spartak Myjava 1 : 0

  Zostava Spartaka Myjava: Bažíková - Kršiaková, Honková, Vredíková, Neveďalová, Glatzová, Bogorová, Nárožná, Hucovičová, Kramlíková, Horváthová

  striedali: Matušicová, Sluková, Valíková

  Iveta Neveďalová, trénerka Spartaka Myjava: "Zápas proti maďarskému prvoligovému tímu Puskás Akadémia sa odohral v krásnom športovom areáli a mal svoju kvalitu. V prvom polčase mal hernú prevahu súper, ale do výraznejších gólových šancí sa nedostalo ani jedno družstvo. V druhom polčase sme zlepšili pohyb, komunikáciu a boli sme nebezpečnejší aj smerom dopredu. V 70. minúte sme inkasovali gól po jedinej výraznejšej chybe v našej rozohrávke. Súper hral rýchlo a agresívne, čo nás nútilo hrať jednoduchšie a presnejšie. Výsledok je vzhľadom na priebeh zápasu spravodlivý. Pre naše družstvo to bola veľmi dobrá skúsenosť."

  nedeľa 20. 2. 2022 - Spartak Myjava - Astra Hungary 3 : 0

  góly za Myjavu: Kramlíková 2, Kršiaková

  Zostava Spartaka Myjava: Bažíková - Kršiaková, Honková, Vredíková, Neveďalová, Glatzová, Bogorová, Hucovičová, Retkešová, Pirťanová, Kramlíková

  striedali: Chlepková, Matušicová, Sluková, Valíková

  góly za Myjavu: Kramlíková 2, Kršiaková

  Iveta Neveďalová, trénerka Spartaka Myjava: "Generálka na jarnú časť sezóny sa ženám vydarila. Proti kvalitnému súperovi z Budapešti, Astra Hungary, sme uspeli a zvíťazili 3 : 0. V prvom polčase sme hrali presne to, čo sme chceli. Chýbala len o niečo väčšia efektivita v zakončení. Súpera sme prakticky do ničoho nepustili. Na začiatku druhého polčasu sa nám zranila brankárka Bažiková, čo negatívne ovplyvnilo našu rozohrávku v ďalšom priebehu zápasu. Museli sme hrať jednoduchšie, ale aj napriek tomu sme si vytvorili množstvo šancí. Na konci zápasu sme pridali ďalšie dva góly a zaslúžene zvíťazili."

 • Dorastenky WU19

  nedeľa 20. 2. 2022 - Spartak Myjava - Astra Hungary 7 : 5

  góly za Myjavu: Sluková 2, Kramlíková 3, Vredíková, Matušicová

 • Zápasy kategórií U19, U17, U15, U13 a U8 boli zrušené.

 • Prípravka

  Aj počas uplynulého víkendu, v sobotu 19. 2. 2022, pokračovala v myjavskej športovej hale ďalším kolom Zimná liga. Z myjavských tímov tu boli v akcii prípravky U8, U9, U11, naše žiačky a tiež prípravka dievčat doplnená o prípravku zo Starej Turej a Sobotišťa.

Fotogaléria

1. - Družstvo žien Spartaka Myjava počas zápasu s tímom Puskás Akadémia FC.
2. - Družstvo žien Spartaka Myjava počas zápasu s tímom Astra Hungary.
3. až 11. - Pokračovanie Zimnej ligy v myjavskej športovej hale v sobotu 19. 2. 2022.

zdroj: E. Laco
M. Hrin
foto: Simona Gábová - Spartak Myjava