Ženská Liga majstrov 2022/2023: Stopku Myjave vystavila Vllaznia

23.08.2022

V nedeľu 21. augusta 2022 o 18.00 h nastúpili hráčka Spartaka Myjava v čiernohorskom Petrovaci na finálový zápas 10. skupiny ženskej Ligy majstrov 2022/2023 proti albánskemu majstrovi K.F. Vllaznia.

Hráčky Vllaznie boli od začiatku považované za favoritov skupiny a v ich kádri figuruje aj niekoľko zahraničných legionárok. Napriek papierovým predpokladom Myjavčanky vstupovali do stretnutia s odhodlaním uhrať čo najlepší výsledok a pokúsiť sa Albánky na trávniku prekvapiť.

Hra sa od úvodných minút odvíjala predovšetkým na polovici Myjavy. Vllaznia sa stále pokúšala otvárať útočné akcie, no vyloženú príležitosť na skórovanie si nevypracovala. Až v 24, minúte chcela po centri hlavičkovať do priestoru brány Shala, ale vysokú loptu Čermáková bez problémov skrotila. Rovnako pochodila o štyri minúty neskôr Pattersonová. V 30. minúte mali Albánky k dispozícií priamy kop, ktorý zahrávala Doci a myjavská brankárka musela hasiť nebezpečnú situáciu pred dobiehajúcou Franjaovou. V ďalšej minúte pálila Doci, no priestor troch žrdí minula. V 35. minúte sa po vysunutí drala dopredu Vredíková, Rexheplová však správne vybehla a s asistenciou obrany loptu ukryla do náručia. Potom pred koncom prvého dejstva, v 43. minúte, Vllaznia udrela. Berishovej strelu síce ešte dokázala Čermáková vyraziť, ale pri následnej dorážke Jehony Shala už nemala nárok. Vllaznia - Myjava 1 : 0.

Po výmene strán sa obraz hry nezmenil. Hneď v 48. minúte pohrozila Shala, brankárka Spartaka jej však loptu uchmatla tesne pred zakončením. Gólom smrdela akcia Albániek v 51. minúte. Do úniku sa dostala Doci, prekonala Čermákovú, ktorá sa vo vnútri šestnástky nešťastne zrazila s Neveďalovou a druhému gólu do prázdnej brány zabránila k žrdi dobiehajúca Kršiaková. V 63. minúte skúšala šťastie Berisha, ale nemierila presne. V 75. minúte zahrávala priamy kop Honková, loptu poslala smerom do siete, no Rexheplovej problémy nenarobila. O dve minúty neskôr zakončila - takisto po priamom kope - Doci a skóre sa stále nemenilo. V 87. minúte preverila Čermákovej reflexy Kryeziuová a keď sa tá istá hráčka nepresadila ani v nadstavenom čase, finálový duel skupiny skončil jednogólovým víťazstvom K. F. Vllaznia.

V každom prípade, sme hrdí na naše ženy a na to, čo doteraz dosiahli. Ďakujeme im za predvedený výkon, za dôstojnú reprezentáciu klubu, mesta i Slovenska a držíme palce v ďalšom napredovaní! Ženy, pre nás ste 🥇!

Pretože SME JEDEN TÍM!

Iveta Neveďalová, trénerka Spartaka Myjava: "Samozrejme, že nás to mrzí, ale musíme brať do úvahy, že súper bol naozaj silný a patril medzi najlepšie nasadené tímy v súťaži. Takže sme vedeli, že to s ním bude veľmi ťažké. Mnohí čakali, že sa zápas skončí s horším výsledkom pre nás. My sme sa snažili po víťazstve nad Breznicou na finále skupiny pripraviť čo najlepšie a chceli sme zabojovať o čo najlepší výsledok."

• Zostava Spartaka Myjava: Čermáková - Honková (81. Horváthová), Nárožná, Kršiaková, Pirťanová - Neveďalová (K), Glatzová, Kucharčíková - Retkesová, Bogorová, Vredíková (75. Boorová)
  • Zostava K. F. Vllaznia: Rexhepl - Curraj, Maliqi, Knox, Gjini - Franja, Berisha (84. Kryeziu) - Halilaj, Doci, Patterson (90+ Ramadani) - Shala (74. Cavanaugh)
  • ŽK: 17. Doci. 80. Gjini - 59. Bogorová
  • gól: 43. Shala
  • rozhodovali: Sorokopudova - Magau, Chaika