Ženská Liga majstrov: Spartak Myjava sa stretne s majsterkami Čiernej Hory a Albánska

25.06.2022

V piatok 24. júna 2022 sa v švajčiarskej Ženeve uskutočnil žreb nového ročníka UEFA Woman´s Champions League. Najvyššej európskej futbalovej súťaže žien, v ktorej sa po zisku domáceho majstrovského titulu premiérovo predstavia aj ženy Spartaka Myjava.

Tie patria medzi desiatku tímov, ktoré si v roku 2022 "odkrútia" svoj debut v ženskej Lige majstrov. Prvé kolo súťaže je organizované formou vyraďovacích miniturnajov, ktoré sa majú konať od 18. do 21. augusta 2022. Myjavčanky zaradené do desiatej turnajovej skupiny sa v nej stretnú s tímami Breznica Pljevlja z Čiernej Hory a K.F. Vllaznia z Albánska. Organizátorom miniturnaja bude čiernohorský klub.

Dohromady bolo takýchto turnajových skupín zostavených jedenásť a víťaz každej bude zaradený do žrebu 2. kola, kde k nim pribudnú ešte štyri tímy z takzvanej Ligovej skupiny. Tam nájdeme tímy zvučných mien, ako napríklad Real Madrid, Manchester City, Paris FC, Ajax Amsterdam a podobne. Žreb 2. kola je potom naplánovaný na štvrtok 1. septembra 2022.

Všetci budeme našim hráčkam držať palce a budeme veriť vo víťazstvo v prvom miniturnaji ženskej Ligy majstrov! SME JEDEN TÍM!

foto: uefa.com