Ženské tímy opäť bez zaváhania, uspeli aj starší žiaci

24.03.2022

V 11. kalendárnom týždni roka 2022 odohrali svoje naplánované zápasy aj ženské tímy, dorastenci, žiaci či prípravky. Zrodili sa v nich štyri víťazstvá a štyri prehry.

štvrtok 17. 3. 2022

• dorastenky

Spartak Myjava - FC Union Nové Zámky 8 : 0

zostava Spartaka Myjava: Čermáková, Horváthová, Pomajbová, Kršiaková, Matušicová, Vredíková, Glatzová, Valiková, Nárožná, Sluková, Durcová

góly za Myjavu: Sluková 3, Kršiaková 2, Matušicová, Vredíková, Valiková

• žiačky

Spartak Myjava - FC Union Nové Zámky 3 : 1

zostava Spartaka Myjava: Podmajerská, Durišová, Škodová, Lukačovičová, Mrazová, Kramlíková, Kissová, Vičanová, Cingelová, Pražienková, Pomajbová, Kusá, Ostrenková, Kubicová

góly za Myjavu: Kramlíková 3

sobota 19. 3. 2022

• starší žiaci U15

MŠK Považská Bystrica - Spartak Myjava 1 : 2

góly za Myjavu: Ševčík, Batka

zostava Spartaka Myjava: Dolinek, Šturdík, Sládek, Kováč, Halenár, Batka, Jozefák, Bartoš, Vaňa, Nešťák, Ševčík, striedali: Vdoviak

Volodymir Vasylyev, tréner Spartaka Myjava: "Bol to dobrý zápas z oboch strán. V prvom polčase sme zvládali vysoké tempo hry, kde sme donútili súpera robiť chyby a následne sme mohli otvoriť skóre zápasu. Využili sme vysoké napádanie, kde mal súper problém vyjsť zo svojej polovice. Už v 30. minúte zápasu sme po individuálnej akcii Š. Batku mohli ísť do vedenia. bohužiaľ. chýbala presnosť. Hra pokračovala vo vysokom tempe, keď obe mužstvá chceli otvoriť skóre zápasu, ale do kabín sa išlo za nerozhodného stavu. V druhom polčase moji hráči vedeli a cítili, že môžu získať prvé dôležité tri body. Nadstavili sme svoje tempo hry, využili signál pressingu po spätnej prihrávke súpera, kde nás následne v 56. minúte po chybe brankára N. Ševčík poslal do vedenia. Tento dôležitý gól nás nakopol, smerom dopredu sme boli dominantní na všetkých postoch a v 62. minúte zápasu sme zvýšili skóre na 0 : 2, po výbornom premenení priameho kopu J. Kováča a dorážke Batku. V 64. minúte po rohovom kope súper znížil stav zápasu na 1 : 2, keď po zrážke s našim brankárom poslali domáci loptu do prázdnej brány a rozhodca gól uznal . Napriek tomu sme pokračovali v nastavenom tempe a systéme hry, v ktorom sme boli úspešní a nedovolili sme súperovi vyrovnať stav zápasu . Vďaka brankárovi S. Dolinekovi, ktorý podržal mužstvo v poslednej minúte zápasu, sme odišli sme z ihriska s víťazstvom a troma bodmi. Za tento zápas musím svojich hráčov pochváliť. Nechali na trávniku svoje srdce a dušu a mali zápal, ktorý som u nich chcel vidieť. Samozrejme, vďaka za podporu rodičov a fanúšikov."

• mladší žiaci U13

MŠK Považská Bystrica - Spartak Myjava 6 : 0

zostava Spartaka Myjava: N. Černák, S. Gálik, M. Pochylý, M. Fridrišek, Ch. Jamrich, T. Jandik, S. Sivák, M. Smolík, M. Pagáčik, T. Vojtek, T. Horňák, T. Klimek, F. Liška, M. Šulc

Miroslav Manák, tréner Spartaka Myjava: "Náš prvý zápas na súperovom ihrisku sme odohrali v Považskej Bystrici na umelej tráve. Zápas sa hodnotí ťažko, Súper bol oproti nám lepší asi vo všetkých herných činnostiach, čo sa odrazilo aj na výsledku. Podobnej hre by sme sa chceli časom priblížiť aj my. Pre našich chalanov je to určite skúsenosť a možnosť pozrieť sa, ako sa dá hrať futbal v tejto vekovej kategórii. Čaká nás ešte veľa práce..."

• prípravka U11

Spartak Myjava - OK Častkovce 1 : 2

góly za Myjavu: Štefík

Nedeľa 20. 3. 2022

• starší dorast U19

FKM Karlova Ves Bratislava - Spartak Myjava 3 : 0

zostava Spartaka Myjava: Opálek - Benian, Halabrín, Vávra, Gulán, Mareček P., Mareček Š., Kravárik, Hegyi, Kadlečík, Šimek, striedali: Jankovič, Durec

Dalibor Dubovský, tréner Spartaka Myjava: "Tretí majstrovský zápas sme vôbec nezvládli. Podali sme najslabší výkon v jarnej časti. Našich hráčov sme upozorňovali na silné stránky domáceho mužstva, no ako naschvál sme inkasovali všetky tri góly po týchto situáciách. Hra bola ako tak vyrovnaná, no do zakončenia sme sa dostávali len sporadicky (Halabrín, Kadlečík, Gulán, Kravárik). Naopak, domáci si vytvorili niekoľko dobrých príležitostí na zakončenie. No na naše šťastie nás opäť podržal brankár Opálek. Domáci vyhrali zaslúžene, niektorí naši hráči podali podpriemerné výkony. Okrem výsledku nás mrzí zranenie Hegyiho a zbytočná červená karta Kravárika."

• mladší dorast U17

FKM Karlova Ves Bratislava - Spartak Myjava 5 : 0

zostava Spartaka Myjava: Hodúl - Figura, Parči, Pešta, Horniaček, Miča, Michalec, Jankovič, Jozefák, Plaskoň, Ševčík

Ján Duga, tréner Spartaka Myjava: "Od úvodu bol súper aktívnejší a vytvoril si mierny tlak. Najviac hrozil z pravej strany, po ktorej ťahal najviac útokov. Prvý gól padol po prísne nariadenej penalte v 26. minúte, keď súperov hráč po osobnom kontakte išiel veľmi ochotne k zemi. Následne na to sme si vypracovali sľubné situácie na ohrozenie súperovho brankára, ale či z priameho kopu z 18 metrov Horniačkom alebo z krídelnej akcie cez Plaskoňa sme gól nedali. V poslednej akcii prvého polčasu sme inkasovali druhý gól v 39. minúte po rýchlom protiútoku z pravej strany a následnom zakončení do prázdnej brány. Druhý polčas sa odvíjal medzi šestnástkami, pričom mal súper viac z hry. Tretí gól pridal súper po krídelnej akcii po ľavej strane a zakončení z ôsmich metrov. Naša sneha o zníženie končila 20 metrov od brány súpera. Výraznejšiu šancu sme si cez druhý polčas nevypracovali. Ešte sme do konca zápasu inkasovali dva góly, a to v 74. minúte utešenou strelou do vinkla brány spoza šestnástky a v 76. minúte kombináciou stredom obrany. Súper zaslúžene v tomto zápase zvíťazil, pričom bol lepší vo všetkých herných činnostiach. Chalani napriek tomu podali bojovný výkon."

• ženy

Spartak Myjava - Dukla Banská Bystrica 9 : 0

zostava Spartaka Myjava: Čermáková, Pirťanová, Kršiaková, Nárožná, Honkova, Glatzová, Neveďalová, Panáková, Vredíková, Bogorová, Boorová, striedali: Valikova, Chlepková

góly za Myjavu: Bogorová 4, Vredíková 2, Neveďalová, Panáková

Iveta Neveďalová, trénerka Spartaka Myjava: "Posledný zápas základnej časti sme zvládli herne aj výsledkovo veľmi dobre. Od začiatku zápasu sme dominovali, vytvorili sme si množstvo šancí po vydarených kombináciách a zaslúžene sme zvíťazili 9 : 0."

• prípravka U8

FK Senica - Spartak Myjava

zostava Spartaka Myjava: Jankových, Hanzlíček, Zahnáš, Kielkovsky, Hlavoň, Oška, Košarík, Sagner, Marek, Blanar, Polák, Marônek, Stančík, Hlavoňová

Ľubomír Jankových, tréner Spartaka Myjava: "Zápas v Senici v nafukovačke sme rozdelili na tri časti, pričom sa hralo na dvoch ihriskách súčasne. Po prvej časti, kde sme na jednom ihrisku vysoko vyhrali 9 : 1 a na druhom prehrali 4 : 9, sme sa s trénerom súpera dohodli, že na prvom ihrisku budú hrať deti skúsenejšie na druhom menej skúsené. Aby bola hra viac vyrovnaná. Po tejto zmene sme na ihrisku menej skúsených opäť vyhrávali obidva zápasy a na ihrisku "A" sme jeden zápas prehrali a druhý remizovali. Najväčší problém nám robila práca s priestorom, kde deti hrali v klbku a málo využívali veľký priestor, ktorý sa im naskytol. Príčina môže byť tá, že v zime sme nemali veľa možností hrať na takom veľkom ihrisku (na rozdiel od domácich), a preto sa v najbližšej dobe pri prechode na vonkajšie podmienky chceme tomuto venovať . Celkovo sme zo šiestich zápasíkov tri vyhrali, dva prehrali a jeden remizovali, čo s akadémiou nie je zlé. No očakávame viac, najmä od skúsenejších hráčov. Vo štvrtok hráme s akadémiou Roberta Hanka, uvidíme, ako sa vysporiadame so štýlom hry, kde je dôraz kladený na techniku a menej na prácu s priestorom."

zdroj: E. Laco