Ženy Spartaka Myjava vyhrali turnaj v Brazílii!

31.07.2019

Fantastická správa dnes dorazila z Brazílie, kde sa aktuálne nachádza ženský tím Spartaka Myjava, ktorý za oceán vycestoval na svetové finále turnaja Red Bull Neymar Jr´s Five 2019.

Na tomto podujatí sa myjavské hráčky prvý raz predstavili už v roku 2018, kedy tu obsadili krásne tretie miesto. No tento raz sa s bronzovou priečkou neuspokojili, turnaj vyhrali a domov privezú trofej za svetové prvenstvo.

Futbalistky Spartaka Myjava boli na turnaji zaradené do skupiny B, v ktorej si postupne zmerali sily s tímami Japonska, Talianska, Anglicka a Brazílie. V prvom dueli kopaničiarky deklasovali Japonky 5 : 0, potom podľahli Taliankám 0 : 1, v stretnutí s Anglickom zdolali ostrovanky 5 : 1 a napokon remizovali s domácou Brazíliou 0 : 0. Do semifinále tak postupovali z druhého miesta so ziskom siedmich bodov. Preskočilo ich Japonsko, ktorého hráčky získali v skupinovej fáze deväť bodov. Zo skupiny A sa do semifinále prekopali USA a Kanada.

Myjavčanky nenechali nič na náhodu a americké hráčky vyprevadili z postupového boja výsledkom 5 : 0. V druhom stretnutí zdolali Japonky Kanadu 4 : 0 a vo finálovom meraní síl tak mohli diváci vidieť Myjavčanky a futbalistky z Krajiny vychádzajúceho slnka. No a tu prišla hviezdna chvíľa žien Spartaka Myjava, ktoré sa po víťazstve nad Japonskom 2 : 1 gólmi Andrei Bogorovej mohli tešiť z celkového víťazstva na turnaji a trofej im odovzdal osobne hráč PSG, Neymar. Aj touto cestou blahoželáme našim hráčkam k tomuto úžasnému výsledku a želáme im šťastný návrat domov!