Ženy získali ďalší cenný titul

27.02.2020

Ženy Spartaka Myjava sa stali majsterkami Slovenska vo futsale žien pre sezónu 2019/2020.

Po ročnej prestávke sme sa opäť rozhodli prihlásiť do futsalovej ligy. Považovali sme to za zaujímavé spestrenie zimnej prípravy pre ženy a juniorky, nakoľko sme mali v súťaži dve družstvá. Úroveň súťaže bola určite vyššia ako v predchádzajúcich troch ročníkoch, ktorých sme sa zúčastnili. Liga mala svoju vážnosť, nakoľko sa hralo pod záštitou SFZ s rovnakými nárokmi a podmienkami ako sa hrajú ostatné celoslovenské súťaže. Systém súťaže bol každý s každým, takže všetci ôsmi účastníci odohrali 14 zápasov.

Väčšina tímov sa počas zimnej prípravy venovala v tréningovom procese futsalu. My sme mali situáciu o niečo zložitejšiu, nakoľko pre naše družstvá je priorita veľký futbal a trénujeme na umelej tráve. Hráčky však zvládali prechod z vonku do haly, a naopak, dobre a až na menšie zaváhania podávali veľmi slušné výkony.

Mladšie družstvo junioriek, ktoré bolo v lige pod názvom Spartak Myjava - futsal B nazbieralo množstvo cenných skúseností, odohralo viacero vyrovnaných zápasov so ženskými tímami, v ktorých figurovalo množstvo reprezentantiek SR vo futsale. Verím, že pôsobenie v lige bolo pre mladé hráčky prínosom. Konečné umiestnenie na 7. mieste bolo odrazom neskúsenosti. Hernú kvalitu sme mali určite na to aby sme sa umiestnili v prvej štvorke, o čom svedčí aj výhra 3:2 proti silnej Žiline, či remíza 2:2 proti Banskej Bystrici A. Doplatili sme na taktické chyby a v prípade budúcoročnej účasti v tejto súťaži budeme mať v danej kategórii určite vyššie ciele.

Myjavské ženy, ktoré hrali pod názvom Spartak Myjava - futsal, potvrdili, že sú v malom futbale resp. aj futsale, najlepšie na Slovensku. V kádri máme množstvo hráčok, ktoré vynikajú svojou individuálnou kvalitou a dobrou technikou. V každom zápase sme bez ohľadu na taktiku súpera hrali kombinačný futbal, z čoho sme si dokázali vytvárať veľké množstvo šancí, o čom svedčí aj 89 strelených gólov v 14-tich zápasoch. Konečné 1.miesto a titul majsteriek Slovenska vo futsale žien je dobrou motiváciou do jarnej časti.

  • Káder Spartak Myjava futsal B: Čermáková Natália, Pirťanová Monika, Chlebíková Dominika, Sudorová Veronika, Sudorová Katarína, Obuchová Emma, Chlepková Nicol, Vachulová Kristína, Durcová Zuzana, Beňušová Monika, Tonkovičová Paulína, Šulovská Diana, Boorová Jana, Glatzová Ella - kapitánka, Retkesová Laura, Valiková Viktória, Bozalková Ivana, Janošková Natália, Nikodemová Ema
  • Káder Spartak Myjava futsal A: Bažiková Kristína, Vančíková Karolína, Kučerová Michaela, Bogorová Andrea, Kršiaková Sara, Zvončeková Martina, Smatanová Sylvia, Tomčíková Zuzana, Hucovičová Nikoleta, Neveďalová Iveta, Panáková Kristína, Vredíková Katarína, Palkechová Karin


Konečná tabuľka ženskej futsalovej extraligy

1 Spartak Myjava - futsal 14 11 1 2 89:26 34
2 OZ Futsal KE 13 10 0 3 67:19 30
3 ŠK Makroteam Žilina 13 9 1 3 60:34 28
4 Sport Ladies Club Banská Bystrica futsal 14 7 2 5 74:39 23
5 FK ORION TIP Bánovce nad Bebravou 14 6 4 4 64:48 22
6 TNF Prievidza 14 3 2 9 41:79 11
7 Spartak Myjava - futsal B 14 3 2 9 31:83 11
8 Sport Ladies Club Banská Bystrica futsal B 14 0 0 14 10:108 0

autor: I. Neveďalová
foto: Spartak Myjava