Zimná príprava B-mužstva sa rozbehla, prvý prípravný zápas bude so Senicou

26.01.2024

V utorok 16. januára 2024 podvečer sa po prvý raz po sviatočnej prestávke zišli hráči a realizačný tím B-mužstva Spartaka Myjava, aby odštartovali proces zimnej prípravy. Tá potrvá do začiatku marca.

Na jarnú časť 5. ligy severozápad 2023/2024 sa rezerva Spartaka pripravuje trikrát do týždňa v areáli myjavského štadióna a na ihrisku s umelou trávou, kde má vytvorené kvalitné zázemie. Okrem pravidelných tréningov a kondičnej prípravy má myjavské béčko naplánovanú sériu šiestich prípravných zápasov, ktorá odštartuje v nedeľu 28. januára 2024. Na domácom ihrisku s umelou trávou sa o 16.00 h stretne s tímom FK Senica. V sobotu 3. februára 2024 tu privíta tím Tvrdošoviec, v nedeľu 11. februára Spartak Šaštín-Stráže a v sobotu 17. februára ho čaká atraktívny duel s Trenčianskymi Stankovcami. V sobotu 24. februára kopaničiarov preverí Rohožník a prípravu zakončia v sobotu 2. marca stretnutím s Trebaticami. Druhá časť aktuálneho súťažného ročníka sa potom pre Myjavčanov začne v sobotu 9. marca 2024 zápasom s mužstvom FK Partizánske.

Čo sa týka aktuálneho zloženia B-mužstva, tréneri majú k dispozícií 14 - 15 hráčov. Pre zdravotné problémy ukončil svoje pôsobenie v drese Spartaka Stanislav Šarudi ml., do Českej republiky odišiel Ján Vrablic a na hosťovanie do Karlovej Vsi zase Marek Tomka. Do prípravy A-mužstva sa aktívne zapájajú brankár Patrik Opalek a hráči Dominik Fukna, Patrik Vávra či Tomáš Horniak. Naopak, v zostave pribudol dlhoročný hráč A-mužstva Jaroslav Toman a do záťaže nastúpil po zranení Slavomír Gálik. V riešení sú v tejto chvíli Kristián Sekela z Jablonice a Erik Gulán zo Spartaka Trnava. Takže zostava B-mužstva vyzerá v príprave nasledovne:

  • brankári: Filip Oravec, Ondrej Šraga
  • hráči: Dalibor Dubovský ml, Martin Brezina, Marko Kunka, Lukáš Kodaj, Šimon Mareček, Richard Jankových, Jakub Kosík, Lukáš Liška, Tomáš Zmeko, Kristián Koníček, Kristián Sekela, Jaroslav Toman, Slavomír Gálik, Erik Gulán

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko
foto: Vladimír Pyxel Domen