Zimná príprava: Myjava zdolala Malacky 6 : 2

20.01.2024

V sobotu 20. januára 2024 pokračovala séria priateľských stretnutí A-mužstva Spartaka Myjava v rámci zimnej prestávky v aktuálnom súťažnom ročníku zápasom s treťoligovým tímom FC Malacky.

Úvod duelu kopaničiarom veľmi nevyšiel, pretože po chybe v defenzíve už v 2. minúte stretnutia inkasovali z kopačky Hermana a prehrávali s Malackami 0 : 1. Odpovedať mohol v 7. minúte individuálnou akciou zblízka Copko, no svoju príležitosť nevyužil. V 16. minúte rozohrali domáci útočnú akciu, Boledovič z boku šestnástky vyslal center pre malackú svätyňu a v skrumáži hráčov si loptu nešťastne zrazil do svojej siete Ambra. Myjava - Malacky 1 : 1. V 24. minúte išli hostia opäť do vedenia, keď obrancov Spartaka prehlavičkoval vysoký Egbe a bolo 1 : 2. Dlho sa však Malačania netešili, pretože v 26. minúte po podobnej akcii na druhej strane ihriska dotlačil loptu po rohovom kope za Havlíkov chrbát Kousal. Mimochodom, tento hráč zo skalického tímu mal dnes v čierno-bielom drese premiéru a prvý raz sa zapojil do zimnej prípravy Spartaka. Ubehli len dve minúty a z priebežného vedenia v stretnutí sa radovali Myjavčania. Centrovanú loptu totiž zužitkoval vysunutý Copko a konečne rozvlnil sieť súpera. Myjava - Malacky 3 : 2. Domáci nepoľavovali a o pár sekúnd smerovala na Havlíka ďalšia pekná strela, ktorá len tesne minula priestor troch žrdí. V 31. minúte pridal svoj druhý gól v dueli aktívny Kousal a Spartak viedol 4 : 2. V 44. minúte skúšali hostia stav skorigovať nebezpečnou ďalekonosnou strelou smerujúcou do spojnice brány, ktorou preverili pozornosť gólmana Kubicu. Napokon v samom závere prvého dejstva upravil na 5 : 2 pre Myjavu Copko.

Ako to už v prípravných stretnutiach býva, druhý polčas priniesol veľa striedaní na oboch stranách a obraz hry na trávniku sa postupne menil. Hneď v 47. minúte odpískal hlavný arbiter nedovolený zákrok v pokutovom území Malaciek a loptu si na biely bod postavil Flamík. S istotou skúseného hráča premenil a zvýšil vedenie svojho tímu o štyri góly. V 49. minúte Havlík uchmatol loptu spred kopačky rozbehnutého Prachara a nedovolil mu zakončiť. Nasledujúce minúty sa niesli v znamení mnohých súbojov, bez nebezpečnejšej situácie na jednej či druhej strane. Až v 71. minúte musel striedajúci Vavro zasahovať proti Copkovi. Ten istý myjavský hráč v 80. minúte pekne zacentroval na Šimeka, ktorého následná strela mierila tesne vedľa. A keď sa asi dve minúty pred koncom riadneho hracieho času práve Šimek nepekne zranil a musel ihrisko opustiť na nosidlách, odpískal rozhodca koniec stretnutia, čím potvrdil definitívny výsledok 6 : 2 v prospech Spartaka.

O týždeň, v sobotu 27. januára 2024, vycestujú kopaničiari na svoj tretí prípravný duel na Moravu, kde si o 12.00 h zmerajú sily s tímom SK Líšeň.

Volodymyr Vasylyev, asistent trénera Spartaka Myjava: "S výsledkom som dnes pokojný, no nebol som spokojný so začiatkom, ktorý nám nevyšiel. Spravili sme doslova detskú chybu v obrane, po ktorej sme inkasovali a takéto veci si nemôžeme dovoliť. Potom sme sa však prebrali, súpera dostali pod tlak a podarilo sa nám s prispením hráča hostí vyrovnať. V obrane sme však mali ešte problémy, či už s centrovanými loptami alebo preberaním hráčov, na čom musíme popracovať, aby sa nám takéto veci v zápasoch neopakovali. V druhom dejstve sme dali priestor mladým hráčom, aby sme videli ich hernú činnosť a ako reagujú na situácie na ihrisku. To nám ukázalo, na čom treba ďalej pracovať, ale môžem konštatovať, že máme hráčov, ktorí sú perspektívni, môžu sa rozvíjať a je na nás, aby sme ich talent podporili."

Spartak Myjava - FC Malacky 6 : 2 (5 : 2)
druhý prípravný zápas, sobota 20. 1. 2024, 11.00 h, ihrisko s umelou trávou v Myjave

• zostava Spartaka Myjava: Kubica, Copko, Cisár, Halabrín J., Boledovič, Halabrín G.,Castellano, Vlasov, Bedecs, Kousal, Prachar
    náhradníci: Opalek, Vávra, Flamík, Plaskoň, Šimek, Belanský, Horniaček, Fukna
  • zostava FC Malacky: Havlík, Škuta, Laurenčík, Egbe, Ambra, Čech, Foltýn, Angelovič, Carman, Černák, Herman
    náhradníci: Vavro, Tkachuk, Zmajkovič, Macho, Rampáček, Záhumenský
  • góly: 26. a 31. Kousal, 28. a 45. Copko, 47. Flamík (PK) - 2. Herman, 16. Ambra (vlastný), 24. Egbe
  • ŽK a ČK: bez kariet
  • rozhodovali: Šturdík - Otrubčák, Obeda
  • návštevnosť: 80 divákov