Zimná príprava: Púchov zápas s Myjavou otočil

13.01.2024

V sobotu 13. januára 2024 odštartovala séria prípravných zápasov Spartaka Myjava počas zimnej prestávky v sezóne 2023/2024. Ako prví aktuálnu kondíciu obmeneného myjavského áčka otestovali hráči MŠK Púchov.

Duel sa začal na myjavskom ihrisku s umelou trávou v pravom zimnom počasí dopoludnia o 11.00 h pred asi stočlennou diváckou kulisou, ktorej mierny mráz očividne nevadil. V úvode stretnutia bola iniciatíva predovšetkým na kopačkách domácich hráčov, ktorí sa okamžite po úvodnom hvizde hlavného arbitra snažili ohroziť púchovskú svätyňu. V 3. minúte sa pokúšal vytvoriť dobrú pozíciu na zakončenie spoluhráčom Halabrín, jeho pätou prihrávaná lopta do voľného priestoru však adresáta nenašla. O minútu neskôr mali hostia k dispozícií priamy kop z hranice šestnástky. Zahrával ho Štrauch a jeho pokus skončil na múre myjavských futbalistov. Peknú kombináciu - no bez gólového efektu -  predviedli domáci v 8. minúte. Vzápätí prišla ďalšia, tento raz aj s koncovkou Cisára, ktorý otvoril skóre. Myjava - Púchov 1 : 0. V 12. minúte už mohli kopaničiari viesť o dva góly, ale Copko svoj sólo nájazd nevyužil a zoči voči Pilnému trafil priamo púchovského gólmana. V 24. minúte nesadol vyslaný center Vlasovovi a ten poslal loptu mimo priestor troch žrdí. O pár sekúnd neskôr sa dopredu dral Castellano, ktorého úmysel Pilný dobre odhadol a loptu mu uchmatol doslova z kopačky. V 33. minúte skúšal brankára prelobovať Flamík. Nevyšlo mu to len tak tak... V 39. minúte zase strážca brány hostí vychytal striedajúceho Horniaka. V 43. minúte sa pripomenuli aj hostia. No Kapusniak strelu smerujúcu k vzdialenejšej žrdi neusmernil správne. Prvý polčas tak skončil tesným náskokom Spartaka.

V druhom dejstve najmä Myjavčania zásadne obmenili základnú jedenástku a duel pokračoval v nasadenom tempe. V 54. minúte napríklad hľadal recept na prekonanie súperovho brankára Belanský. Neúspešne... A keďže spartakovci svoje ďalšie šance doteraz nezužitkovali, Púchov zapol na vyššie obrátky a Štrauch v 55. minúte zblízka vyrovnal. Myjava - Púchov 1 : 1. Poslať svoj tím opäť do vedenia chcel v 57. minúte Prachar, no po jeho strele len zazvonila žrď súperovej brány. V poslednej polhodine hry pôsobili na ihrisku o čosi aktívnejšie hráči v červeno-čiernych dresoch, ktorí sa čoraz viac tlačili do pokutového územia Myjavy. Ale zvrátiť víťazstvo na svoju stranu chceli aj domáci. V 68. minúte netrafil hlavou centrovanú loptu pred bránou Belanský a nevyšiel ani Martišiakov strelecký pokus o minútu neskôr. V 73. minúte sa pokúšal rozvinúť útočnú akciu Flamík, tá skončila len rohovým kopom. V záverečnom tlaku boli napokon šťastnejší hráči Púchova a v 86. minúte uzavrel skóre prípravného stretnutia na 2 : 1 pre Púchov Čongrády.

O týždeň, v sobotu 20. januára 2024 o 11.00 h, privítajú opäť na svojom ihrisku s umelou trávou Myjavčania tím z III. ligy Bratislava - FC Malacky.

Volodymyr Vasylyev, asistent trénera Spartaka Myjava: "Čo sa týka dnešného zápasu, v prvom polčase sme boli jasne lepším tímom. Škoda tých nevyužitých šancí. Bolo ich tam asi päť a ak by sme ich premenili, zložíme súpera na kolená. Bohužiaľ, tie góly nám napokon chýbali, ale dôležité je, že v tomto prvom zápase a s novým zložením tímu sme si tieto šance vedeli vypracovať. Vieme teda, na čom máme ďalej pracovať. V druhom polčase sme káder výrazne obmenili, nastúpili všetci naši mladíci a nemôžem povedať, že by tam bolo niečo zlé. Aj oni mali šance, no chýbal nám väčší dôraz v obrane a v zatváraní stredu. Sú to také detaily, ktoré si budú vyžadovať našu pozornosť a máme teraz dosť času, aby sme sa im venovali. Celkovo som dnes s priebehom stretnutia spokojný."

Spartak Myjava - MŠK Púchov 1 : 2 (1 : 0)
prvý prípravný zápas, sobota 13. 1. 2024, 11.00 h, ihrisko s umelou trávou v Myjave

• zostava Spartaka Myjava: Kubica, Flamík, Copko, Cisár, Toman, Boledovič, Halabrín G., Castellano, Vlasov, Bedecs, Legnani
    náhradníci: Opalek, Vávra, Kudláč, Plaskoň, Šimek, Horniak, Belanský, Halabrín J., Martišiak, Horniaček, Fukna, Prachar
  • zostava MŠK Púchov: Pilný, Mičuda, Pavlovič, Obšivan, Levai, Pobořil, Kaufman, Kapusniak, Šeroň, Štrauch, Čongrády
    náhradníci: Loduha, Mráz, Jančiga, Vavrík, Ozimý
  • góly: 8. Cisár - 55. Štrauch, 86. Čongrády
  • ŽK: 88. Halabrín J. - 60. Levai
  • rozhodovali: Šturdík - Otrubčák, Obeda
  • návštevnosť: 100 divákov