Zimná príprava: Spartak Myjava B deklasoval Šaštín-Stráže 7 : 0

12.02.2024

Rezerva Spartaka Myjava pokračuje v rámci prípravy na jarnú časť 5. ligy 2023/2024 vo víťaznom ťažení. V nedeľu 11. februára 2024 dopoludnia privítala na myjavskom ihrisku s umelou trávou ašpiranta na postup zo 6. ligy, tím TJ Spartak Šaštín-Stráže, ktorého jednoznačne zdolala.

Prvé minúty stretnutia boli z oboch strán opatrnejšie a súper tlaku kopaničiarov zatiaľ odolával. No postupne spartakovci prevzali iniciatívu na ihrisku na svoje kopačky a v 10. minúte po rohovom kope Kosíka a Tomanovom sklepnutí otvoril skóre Kunka. Myjava - Šaštín 1 : 0. Šancí na domácej strane pribúdalo a v 25. minúte musel gólman hostí vyrážať prudkú Liškovu strelu. Potom v 36. minúte Dubovského ukážkový center našiel Koníčka, ktorý hlavičkou zvýšil na 2 : 0 pre Myjavu. V 41. minúte poslal loptu do pokutového územia Dubovský a odrazenú loptu upratal do siete opäť Koníček, ktorý tak upravil polčasový stav na 3 : 0.

V druhom dejstve mali hráči Myjavy dianie na trávniku už celkom pod kontrolou. V 56. minúte najskôr zazvonila žrď svätyne šaštínskeho Spartaka po Fuknovom zakončení a o minútu neskôr zakončil ďalším domácim gólom samostatný nájazd Liška. Kopaničiari dobre kombinovali, hra sa im darila a ich kolektívna snaha vyústila po kolmej prihrávke Jankovýcha do ďalšieho Koníčkovho gólu, Myjava - Šaštín 5 : 0. V 82, minúte smeroval Tomanov center k bližšej žrdi a sieť súpera šiesty raz rozvlnil Liška. Na konečných 7 : 0 napokon upravil stav po Marečkovej prihrávke Jankových, keď zakončil do prázdnej brány.

Spartak Myjava B - TJ Spartak Šaštín-Stráže 7 : 0 (3 : 0)
tretí prípravný zápas, nedeľa 11. 2. 2024, 10.00 h, ihrisko s umelou trávou v Myjave

• zostava: Šraga, Kodaj, Brezina, Kunka, Toman, Dubovský, Fukna, Šarudi, Kosík, Liška, Koníček
  • náhradníci: Oravec, Mareček, Sekela, Jankových
  • góly: 10. Kunka, 36., 41. a 65. Koníček, 57. a 82. Liška, 86. Jankových

zdroj a foto: J. Zmeko