Zimná príprava: Tesná prehra s českým druholigistom

27.01.2024

Hráči A-mužstva Spartaka Myjava vycestovali v sobotu 27. januára 2024 na svoj tretí zápas v rámci zimnej prípravy na jarnú časť aktuálneho súťažného ročníka do Brna. Tu sa stretli s tímom SK Líšeň, ktorý zimuje na desiatej priečke 2. českej ligy.

Zápas začal vo vysokom tempe, no bez výraznejších šancí na jednej či druhej strane. Myjavčania súperovu rozohrávku neprestajne napádali a dobre si prihrávali, no ohroziť Vajnera sa im nedarilo. Domáci mali zasa k dispozícií niekoľko rohových kopov, ale ani oni Žákecha v bráne Spartaka nepreverili. Prvú veľkú šancu nevyužili kopaničiari v 16. minúte, keď po Castellanovom centri nastrelil brvno Sow. Napokon sa ako prvá rozvlnila sieť za chrbtom gólmana hostí, keď v 19. minúte skóroval Sokol. Líšeň - Myjava 1 : 0. V 22. minúte získal pred pokutovým územím odrazenú loptu Kousal, skúsil vystreliť, ale jeho pokus bol obranou Líšne zblokovaný. V 25. minúte po faule na Vlasova zahrával priamy kop Castellano. Pred bránou našiel vysokého Sowa, ktorý hlavičkou zakončil do Vajnerových rukavíc. V 33. minúte bol v pokutovom území faulovaný práve Sow a rozhodca nariadil pokutový kop. Z bieleho bodu vyrovnal na 1 : 1 Bedecs. Poslednú šancu prvého dejstva mal Copko, keď mu do vnútra šestnástky poslal loptu Kousal. Domáci brankár jeho strelu zlikvidoval a tímy sa rozišli na prestávku.

V úvode druhého polčasu boli hráči Líšne aktívnejší a dostali hostí pod tlak. V 52. minúte vypálil z diaľky Aldin, no trafil len brvno svätyne striedajúceho Kubicu. Pri napádaní rozohrávky Myjavčanov získal loptu Tauš a zoči voči brankárovi Spartaka zakončil tesne vedľa žrde. V 72. minúte rozvlnil hlavičkou sieť kopaničiarov ich niekdajší hráč Hapal a Líšeň opäť viedla. V 75. minúte vyskúšal šťastie strelou z diaľky Sylla, ale domácemu gólmanovi problémy nenarobil. Naopak, o dve minúty neskôr zvýšil náskok Líšne na 3 : 1 Aldin. No spartakovcom sa podarilo tento stav ešte skorigovať a v 81. minúte po Čurikovej prihrávke z ostrého uhla uzavrel Sylla na konečných 3 : 2.

Volodymyr Vasylyev, asistent trénera Spartaka Myjava: "Dnes to bol sympatický zápas. Hralo sa od šestnástky po šestnástku, bola tam penalta, hrali sme proti kvalitnému súperovi. Zápas vyzeral skôr na remízu, ale v zakončeniach nám chýbala väčšia presnosť. Máme ešte nedostatky v obrane, na ktorých musíme popracovať, aby sme nedostali taký gól, ako dnes. Keď sme si nepokryli nášho bývalého hráča Hapala a ten sa presadil hlavičkou. Všetko si s hráčmi prejdeme a myslím si, že sme na dobrej ceste. Čo sa týka našich nových hráčov, tak napríklad Vlasov je jednoznačne posila. Je to ľavý bek, rýchly a behavý, treba uňho len dotiahnuť pár detailov. Alebo aj Sidath Sow dnes nehral zle, mohol dať aj gól. Je v procese adaptácie a bol to jeho prvý zápas v drese Spartaka. Keď budú títo noví hráči na sebe ďalej poctivo pracovať, tak to bude dobré."

SK Líšeň - Spartak Myjava 3 : 2 (1 : 1)
tretí prípravný zápas, sobota 27. 1. 2024, 12.30 h, štadión Líšeň - Brno

• zostava SK Líšeň: Vajner, Otrísal, Gerža, Sokol, Dziuba, Vlasák, Rimovics, Mionič, Pašek, Čermák, Lutonský
  • náhradníci: Veselý, Toyin, Rolínek, Aldin, Polášek, Hapal, Tauš
  • zostava Spartaka Myjava: Žákech, Halabrín J., Bedecs, Cisár, Halabrín G., Flamík, Castellano, Kousal, Vlasov, Copko, Sow
  • náhradníci: Kubica, Prachar, Fukna, Sylla, Boledovič
  • góly: 19. Sokol, 72. Hapal, 77. Aldin - 33. Bedecs (PK), 81. Sylla
  • ŽK: 40. Bedecs
  • návštevnosť: 100 divákov