Zimná príprava: Vysoká výhra pred odchodom na sústredenie

03.02.2024

Hráči A-mužstva Spartaka Myjava odohrali v sobotu 3. februára 2024 ďalší zo série prípravných zápasov na domácej umelej tráve, tento raz proti treťoligovému tímu OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom.

Zápas začal vo vysokom tempe. V 5. minúte po peknej kombinácií Spartaka zakončoval v pokutovom území Copko a lopta veru chvíľu skákala Sokolíkovi v rukaviciach, kým ju pevne chytil. Skóre sa prvý raz menilo v 10. minúte, keď sa úspešne presadil Boledovič. Myjava - Baník 1 : 0. Spartak bol na ihrisku aj naďalej dominantnejší a súper sa spoliehal najmä na rýchle brejky po získaní lopty. V tomto stretnutí mohli fanúšikovia kopaničiarov vidieť opäť nové tváre. Okrem niekoľkých hráčov, ktorí už nastúpili pred týždňom aj na duel v Líšni, sa do súpisky Myjavy dostali štyri nové akvizície. A ukazovali sa ozaj zaujímavo. Jedna z nich, Filip Šimeček, si v 23. minúte otvoril strelecký účet v spartakovskom drese, no a počas nasledujúcich desiatich minút si na konto pripísal ďalšie tri presné zásahy. Okrem neho v 30. minúte rozvlnil sieť aj Marián Šmatlák, ktorý na kopanice pricestoval až z Litvy. Kopaničiari neprestávali útočiť, no do konca prvého dejstva už sieť za Sokolíkom nerozvlnili a na prestávku sa súperi rozišli za stavu Spartak Myjava - OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom 6 : 0.

Do druhého polčasu nasadil realizačný tím Myjavy všetkých hráčov z lavičky. Útočný futbal pokračoval, ale hráčom chýbalo šťastie v koncovke. V 59. minúte sa v pokutovom území ocitli naraz Sylla, Sow, Kousal aj Gabriel Halabrín, no všetky ich strely a dorážky gólman Baníka spolu s obrancami zlikvidovali. V 71. minúte konečne rozvlnil sieť Sow a Spartak viedol 7 : 0. V 74. minúte sa medzi domácimi márne hľadal niekto, kto by na seba zobral povinnosť vystreliť. Kopaničiari si v šestnástke tak dlho prihrávali až nakoniec pod nátlakom defenzívy zakončil Castellano vedľa brány. V 77. minúte sa odrazená lopta dostala k rozbehnutému Cisárovi a ten z diaľky poslal na bránu rýchlu a presnú strelu. Tú ale Sokolík stihol vyraziť. Napokon v 86. minúte skóroval ôsmy a poslednýkrát v tomto zápase Castellano a uzavrel konečný výsledok na 8 : 0.

Volodymyr Vasylyev, asistent trénera Spartaka Myjava: "Tento zápas môžem zhodnotiť veľmi pozitívne. Mali sme rýchly prechod do útoku, diváci mohli sledovať celý čas ofenzívny futbal, a konečný stav hovorí za všetko. Mohli sme pridať aj ďalšie góly, ale futbal sa nehrá na "mohli", takže tieto šance treba vedieť premieňať. To musíme ešte dotiahnuť. V prvom polčase sme mohli vidieť veľké zmeny v mužstve. Videli ste ďalších štyroch hráčov, ktorí sú u nás na skúške a podľa mňa a celého realizačného tímu si zaslúžia to, aby u nás pokračovali. Posilňujeme jednotlivé posty a myslím si, že ideme dobrou cestou. Teraz sa pripravujeme na Turecko, kde nás čakajú ťažké prípravné zápasy a tešíme sa už aj na ligu, ktorá sa nám začína v marci."

Spartak Myjava – OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom 8 : 0 (6 : 0)
štvrtý prípravný zápas, sobota 3. 2. 2024, 11.00 h, ihrisko s umelou trávou v Myjave

• zostava Spartaka Myjava: Žákech, Flamík, Šmatlák, Copko, Šimeček, Cisár, Kaua, Halabrín J., Boledovič, Čongrády, Prachar
  • náhradníci: Opálek, Sylla, Sow, Halabrín G., Castellano, Čurik, Vlasov, Kousal
  • zostava OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom: Sokolík, Alabi, Štrbák, Pavelka, Kozák, Stovička, Litwiak, Bublák, Sibanda, Lukman, Januška
  • náhradníci: Oršula, Halás, Parkáň
  • góly: 10. Boledovič, 23., 26., 28. a 33. Šimeček, 30. Šmatlák, 71. Sow, 86. Castellano
  • ŽK a ČK: bez kariet
  • rozhodovali: Obeda – Šturdík, Černek
  • návštevnosť: 80 divákov