Zimná príprava začala, áčko čaká päť zápasov i sústredenie v Turecku

09.01.2024

V utorok 9. januára 2024 sa o 15.30 h na myjavskom štadióne po sviatočnej prestávke opäť zišli hráči A-mužstva Spartaka Myjava, aby spolu s realizačným tímom odštartovali proces zimnej prípravy pred jarnou časťou 2. futbalovej ligy 2023/2024. Tá pre spartakovcov začne v piatok 1. marca zápasom s Petržalkou.

Počas nasledujúcich týždňov čaká na hráčov Myjavy okrem tréningového procesu a kondičnej prípravy aj séria prípravných zápasov a sústredenie v Turecku. Duelov má byť päť, ďalšie v programe áčka pribudnú v rámci herného sústredenia v zahraničí. Ako prvý Spartak preverí v sobotu 13. januára na myjavskej umelej tráve súper z Púchova. Potom kopaničiari odohrajú v sobotu 20. januára duel s Malackami. Opäť v domácom prostredí. V sobotu 27. januára zasa Myjavčania vycestujú do susednej Českej republiky, aby si zmerali sily s brnenským tímom SK Líšeň. V prvú februárovú sobotu privítajú doma Lehotu pod Vtáčnikom a od 7. februára sa začne spomínané sústredenie v Turecku. Po návrate myjavských futbalistov je v sobotu 24. februára naplánovaná generálka na "umelke" s Vyškovom a potom už začne liga. V jej druhej polovici chcú spartakovci nadviazať na tú výsledkovo úspešnejšiu časť jesene, po ktorej sa priebežne usadili na siedmej priečke tabuľky. Ich ambície zostávajú nezmenené. Cieľom bude hrať v hornej polovici tabuľky, umiestniť sa do 5. miesta a predvádzať atraktívny futbal, ktorý diváka zaujme i zabaví. "Po tej športovej stránke hodnotíme jeseň kladne. Sme v hornej polovici tabuľky, v tých pokojnejších vodách. Samozrejme, vždy to môže byť lepšie, aj horšie. Doplatili sme na ten štyri, päť zápasový výpadok po vynikajúcej úvodnej časti, kedy sme atakovali tretie miesto a mali na dosah aj vyššie priečky. Boli sme jediní, kto na jeseň dokázal uchmatnúť nejaké body dovtedy bezchybnému Komárnu. No asi nám to ublížilo, lebo sme potom mali sériu zlých výsledkov aj so súpermi, ktorí boli výrazne pod nami. No vo finále sme sa vrátili na pozície, ktoré sú pre nás také štandardné. Sme radi, že sme do tímu zapracovali mladých hráčov. Teda nielen, že sme splnili tú povinnosť mať jedného, ale pravidelne za nás nastupovali štyria šikovní mladíci. V kombinácií so skúsenými hráčmi ako Bedecs, Bílovský to bolo dobré riešenie z našej strany. Samozrejme, zostáva tam ten výrazný "šrám" v podobe neodohraného zápasu v Trebišove, ku ktorému sa ešte raz v našom klubovom komuniké vrátime," hodnotí situáciu po jeseni generálny manažér Spartaka, Peter Halabrín.

Čo sa týka aktuálneho zloženia myjavského A-mužstva, v zimnej príprave tréneri rátajú s 25 hráčmi vrátane brankárov. A treba povedať, že tím Spartaka v tejto fáze prechádza celkom zásadnými zmenami. V zostave pribudli dve nové mená. Ofenzívny hráč z Dynama Kyjev Oleg Vlasov a tiež ofenzívny stredopoliar zo Šamorína, David Kudláč. Obaja sú na kopaniciach na dvojtýždňovej skúške. Okrem nich sa do prípravy zapoja navrátilci z hosťovaní - Dominik Martišiak (Častkovce) a Tomáš Šimek (Nové Mesto nad Váhom). Z B-mužstva pribudnú k Patrikovi Opalkovi Tomáš Horniak, Patrik Vávra a Dominik Fukna, z dorastu si realizačný tím vybral Jonáša Belanského, Tomáša Horniačka a Juraja Plaskoňa.

Naopak, kabínu Myjavy opúšťajú Samuel Benovič, Róbert Štefánek, Martin Svatík, Ondřej Hapal a Jakub Tancík. Do Zlatých Moraviec sa rozhodol vrátiť Marek Švec a kopačky vešia na klinec Frederik Bílovský, ktorý odchádza pracovať do zahraničia. Všetkým týmto hráčom aj touto cestou ďakujeme za ich služby, reprezentáciu klubu a želáme im veľa úspechov v ďalšom - nielen futbalovom - živote!

"Na začiatok prípravy sme sa už tešili. Máme dosť vynovený tím, takže budeme v prvom rade potrebovať, aby sa chlapci zohrali. Budeme budovať prakticky nový herný systém a potrebujeme vidieť všetky naše nové potencionálne posily, ako na tom sú a čo vedia tímu ponúknuť. Budeme sa zameriavať na kondičnú prípravu a na sériu prípravných duelov tak, aby sme v lige nestratili svoju pozíciou. Naopak, aby sme sa zlepšili a sezónu skončili v prvej päťke. Budeme chcieť opäť potešiť našich divákov a priaznivcov, ktorí sa budú chodiť na nás pozerať a predvádzať im hru, ktorá sa im bude páčiť," hovorí na úvod zimnej prípravy asistent trénera Spartaka Myjava, Volodymyr Vasylyev.

Plán prípravných zápasov Spartaka Myjava v zimnej prestávke 2023/2024

  • sobota 13. 1. 2024, 11.00 h: Spartak Myjava - MŠK Púchov
  • sobota 20. 1. 2024, 11.00 h: Spartak Myjava - FC Malacky
  • sobota 27. 1. 2024, 12.00 h: SK Líšeň - Spartak Myjava
  • sobota 3. 2. 2024, 11.00 h: Spartak Myjava - OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom
  • 7. - 14. 2. 2024 - sústredenie v Turecku, v rámci ktorého sa ráta s ďalšími zápasmi
  • sobota 24. 2. 2024, 11.00 h: Spartak Myjava - MFK Vyškov, generálka na ligu

Zloženie A-mužstva Spartaka Myjava v zimnej príprave sezóny 2023/2024

brankári: Libor Koníček, Denis Kubica, Patrik Opalek

hráči: Oscar Castellano, Jerguš Halabrín, Samuel Prachar, Michal Boledovič, Samuel Flamík, Maroš Čurik, Arthur Angelo Legnani, Imrich Bedecs, Adam Cisár, Patrik Vávra, Gabriel Halabrín, Jaroslav Toman, Dávid Copko, Jonáš Belanský, Dominik Martišiak, Tomáš Horniaček, Tomáš Horniak, Tomáš Šimek, Juraj Plaskoň, Oleg Vlasov, David Kudláč, Dominik Fukna

M. Hrin
foto: Vladimír Pyxel Domen